رسانه ها، نمایندگان افکار عمومی، در امر به معروف و نهی از منکر باشند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در مراسم روز خبرنگار که روز شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: ساختار رسانه باید بررسی شود و مطابق با نیاز روز به امکانات نمورد نیاز مجهز شود.

وی افزود: رسانه ابتدا در یک بستر ساده شروع شده و امروز تاثیرگذاری بالایی دارد و آینده را باید ببینیم و بدانیم در آینده ساختار رسانه به یک شبکه مویرگی تبدیل می شود و رسانه های مکتوب به تحلیلی تبدیل خواهد شد و از خبر فاصله می گیرند.

زاهدی تصریح کرد: این رقیب جایی برای رسانه نوشتاری نمی گذارد لذا باید آموزش ببینیم تا از رسانه های دیگر عقب نمانیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: باید بدانیم کارکرد رسانه در آینده به گونه ای است که شفاف سازی فضای جامعه رسالت اصلی خواهد بود و یک جامعه شیشه ای شکل خواهد گرفت که فواید و مشکلاتی هم دارد و اگر رسانه بتواند مدیریت را نظارت کرده و شفاف سازی کند فساد
کم می شود.

وی بیان کرد: به نقش رسانه ها اعتقاد کامل دارم و آنها باید در امر به معروف و نهی از منکر نمایندگان افکار عمومی باشند و تقویت شوند تا تخلف کمتر شود.

زاهدی اظهارداشت: فساد تمام شدنی نیست ولی باید آن را کاهش دهیم زیرا اگر نظارت همگانی صورت گیرد فساد ریشه کن می شود.

وی بیان کرد: انتقاد در کنار انصاف بسیار مهم تا از عدالت فاصله نگیریم البته ما انتظار نداریم یک گزارشگر وقتی نقد می کند خودش هم راهکار بدهد اما با دعوت از کارشناسان می توان راه حل داد.

استاندار اظهارداشت: مدیریت بدون رسانه هیچ است و بدون استفاده از شما نمی توان موفق بود و این که اگر انتقاد کنید با تهدید مدیران در قطع اگهی روبرو می شوید درست نیست و شما باید مدیران را وادار به مصاحبه کنید.

اهمیت اخلاق در رسانه

وی اضافه کرد: اخلاق در رسانه مهم است و نباید اجازه دهیم رسانه های بی هوبت جان بگیرند.

زاهدی یادآورشد: از نمایندگان انتظار داریم در اعتبارات کمک کنند و این که بودجه استان از ۲۵ درصد به ۱۱ درصد رسیده نگران کننده است.

استاندار قزوین گفت: موضوع عدالت رسانه ای که از سوی خبرگزاری مهر مطرح شد از مسائل مهمی است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد و به نظر می رسد خود خبرنگاران با دادن راهکاری ما را در این امر یاری کاری کنند.

وی اضافه کرد: اگر عدالت رسانه ای محقق شود به کیفیت رسانه کمک می شود و در خصوص استفاده از مشورت رسانه ها موضوع خوبی است که از آن غفلت نخواهیم کرد.

زاهدی بیان کرد: از رسانه ها انتظار داریم هر موضوعی که قابل انتشار نیست را نیز به ما منتقل کنند تا در تصمیم گیری از آن استفاده کینم و آماده دریافت دیدگاه همه خبرنگاران هستیم.

وی افزود: اگر یک درصد از محل یارانه ها به رسانه ها اختصاص داده شود همه مشکلات خبرنگاران حل می شود.

استاندار در ادامه اظهارداشت: جامعه اگر سیاست زده باشد آسیب می ببنیم لذا رسانه ها باید کمک کنند از این فضا خارج شویم.

زاهادی درخصوص پاسخگو نبودن برخی مدیران هم اظهارداشت: هیچ مورد محرمانه در ادارات نداریم و باید همه مدیران پاسخگوی رسانه ها باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =