برگزاری نشست سرگروه ها و مربیان حلقه های صالحین بسیج جامعه پزشکی

به گزارش پایگاه خبرگزاری فرهنگسرای معروف سرویس بسیج جامعه پزشکی، در این نشست فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی با اشاره به آیاتی ابه نقل از ز قرآن کریم و سخنان ائمه (ع) اظهار داشت : در قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اکرم (ص) و دیگر ائمه (ع) جهت درست حرکت ما به سمت هدف والا که همان الله می باشد؛ مشخص شده است، لذا ما باید این جهت را پیدا کنیم تا دچار اشتباه نشویم.

وی افزود : بحث خود سازی بسیار حائز اهمیت است و همین نشست های حلقه های صالحین برای پیدا کردن جهت درست است تا راه را گم نکنیم و دچار اشتباه نشویم چرا که زیان کار واقعی از منظر قرآن کسی است که جهت را اشتباه تشخیص می دهد و راه را اشتباه می رود.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در ادامه سخنانش عنوان کرد : غفلت از خود کم کم باعث می شود که انسان از خدا غافل شود و این غفلت حس دنیا پرستی را در فرد تقویت می کند و او را از راه و مقصدش دور کرده و گمراه می کند.

مهدوی در پایان سخنانش با اشاره به آرمان های انقلاب اسلامی بیان داشت: قرآن کتاب هدایت است و امام (ره) با بینش کافی توانست راه و جهت درست اسلام را به ما نشان بدهد و به بینش ها ٬ ارزش ها و کنش ها جهت بدهد ؛ او دغدغه اش کمک به انقلاب و اسلام بود لذا امروزه ما نیز در هر رده و مقامی وظیفه داریم از آرمان های انقلاب و اسلام دفاع کنیم چون جهت درست حفظ اسلام است.
ص
وی در این خصوص افزود: انقلاب اسلامی در تمام ابعادش به درستی عمل می کند. در جهت بیرونی، ادامه دادن راه شهداست که مسیر انقلاب تا رسیدن به مقصد بوده و در جهت درونی حفظ اسلام تا رسیدن آن به دست حضرت قائم (عج) می باشد .مسئول تعلیم و تربیت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: حلقه های صالحین یعنی اینکه عده ای دور هم جمع شوند و مسیر درست را پیدا کنند و بر خوف خود غلبه کنند چرا که نگرانی مومن در این است که نباید تکالیفش را درست انجام ندهد زیرا پشتوانه ی تمام جهت گیری های ما در بعد فردی ٬ اجتماعی و سازمانی باید قرآن و ائمه (ع) باشد.

گفتنی است در پایان این نشست سرگروه ها و مربیان صالحین بسیج جامعه پزشکی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =