نهادینه سازی همه جانبه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ حسین فرخنده، معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی شامگاه چهارشنبه بیست و چهارم مردادماه در نشست ستاد استانی، هدف از برگزاری این نشست را تقسیم کارها و رسیدن به یک جمع بندی کامل بر اساس جدول زمانبندی مشخص اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه ما در مقابل آنچه در جامعه می گذرد، مسئول هستیم، یکی از اصلی ترین کارها و اقدامات در عرصه فعالیت های فرهنگی را تذکر موضوع مسئولیت اجتماعی ذکر کرد و بر اهمیت این مهم صحه گذاشت.

وی با بیان اینکه همه ما در مقابل کشور، دین و ارزش های دینی مسئول هستیم و چه بسا این مهم امروز باید بیشتر مورد عنایت و توجه همگان قرار بگیرد، اظهارداشت: گاهاً در جامعه مشاهده می کنیم که در بررسی مباحث و تحلیل مسائل روز، خود را بری از هرگونه مسئولیت می دانیم و همه نگاه ها را به سمت مسئولان معطوف کرده  و کمتر از مسئولیت های فردی و اجتماعی آحاد جامعه صحبت می کنیم در صورتی که تک تک افراد در مقابل مسائل اجتماعی مسئول هستند.

فرخنده، با تأکید بر اینکه همه باید در مقابل مسائلی که جامعه مبتلابه آن است، احساس مسئولیت و وظیفه داشته باشند، یکی از رسالت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر را فرهنگ سازی این موضوع ذکر کرد.

معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر، شعار امسال را نهادینه سازی همه جانبه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد و گفت: تهیه و تدوین مستند شهدای امر به معروف، تولید سرود مناسب با امر به معروف، برگزاری کمپین رسانه ای با موضوع «نه به بی تفاوتی» و نشست های علمی در راستای تحکیم بنیاد خانواده و کاهش تنش های خانوادگی از جمله برنامه های اعلام شده است.

وی، راه اندازی تریبون آزاد با محوریت نقد و نقدپذیری و مطالبه گری مردمی از مسئولان، تجلیل از مبلغان، نویسندگان و اصحاب رسانه مرتبط با این فریضه، تشکیل کارگروه ویژه هفته ستاد امر به معروف و نهی از منکر در رسانه ملی و شبکه های استانی، برگزاری نشست ها با موضوع تبیین معروف ها و منکرها، آثار بی تفاوتی اجتماعی، تبیین قانون و نقش امر به معروف در ترویج نقد و نقدپذیری را به دیگر برنامه های اجرایی این مناسبت افزود.

در ادامه این نشست هر یک از حاضران به ارائه برنامه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و مصوب شد هفته آینده در جلسه دوم ستاد، جدول زمانبندی برنامه ها با  حضور «سردار مرتضوی» دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان شمالی ارائه شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفت =