علما در ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر نقش موثری دارند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت الاسلام والمسلمین قنبری، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه چابهار در گفتگو با خبرگزاری بسیج در چابهار گفت: علما بر اساس رسالت و وظیفه ای که بر دوش دارند باید امروزه بیش از هر زمان دیگری امر به معروف و نهی از منکر را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند.

وی با تاکید بر این مطلب که رسالت علما در این زمان که دشمنان سرمایه گذاری‌های زیادی برای مقابله با ملت ایران کرده اند و تحریم ها، جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای را برای رسیدن به اهدافشان برگزیده اند بیش از هر زمان دیگری است، افزود: این قشر از جامعه با ارائه راه کار، پشتیبانی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در احیای این دو فریضتین گام بردارند.

قنبری بیان کرد: علما ارتباط مستقیمی با مردم دارند و می‌توانند با استفاده از تریبون‌ها در پاسخ به توطئه های دشمنان به ترویج امر به معروف و نهی از منکر بپردازندکه این ارتباط راه گشای نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه چابهار تصریح کرد: علما وظیفه هدایت و راهنمایی انسان‌ها را دارند و فریضه امر به معروف و نهی از منکر هم یکی از احکام شرعی است که توسط علما برای مردم تشریح می‌شود.

این مسئول ادامه داد: ضعف  اخلاق و فراهم شدن بستر‌ها برای زوال و انحطاط یک جامعه از عواقب بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اظهار داشت: برای احیای این امر مهم باید از افراد آگاه که شناخت کامل و صحیحی از معروفات و منکرات دارند بهره گیری شود تا این واجب الهی به فراموشی سپرده نشود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =