تحقق امر به معروف و نهی از منکر مانع آسیب های اجتماعی در جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از البرز، حجت الاسلام غلامرضا کریمی، امام جمعه موقت شهرستان کرج در خطبه های نماز ظهر جمعه (۲ شهریور) در مصلی امام خمینی (ره) گفت: عید قربان تا عید غدیر را دهه امامت و ولایت می نامند چرا که فرصت خوبی برای درک معنای ولایت است.

حجت الاسلام کریمی با در نظر گرفتن اهمیت هفته دولت و تأسی به رفتار و منش شهیدان باهنر و بهشتی مطرح کرد: هفته دولت فرصت بازنگری به عملکرد دولت در راستای توسعه کشور است.

به گفته این کارشناس دینی ، دولتمردان باید همواره با در نظر گرفتن اصول پایبندی شهدای دولت در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد زحمت کش و دلسوز در بدنه دولت فعالیت دارند که در عین حال بعضی افراد نیز هستند که با بی تدبیری ها، خطاها و … سوء استفاده از جایگاه و مقام خود کرده اند.

حجت الاسلام کریمی در بخش دیگر سخنان خود به احتکارهای کشف شده اخیر اشاره کرد و گفت: رباخواری، کم فروشی، احتکار و … از جمله مسائل متعددی است که در این چندماه اخیر بیش از همیشه دیده شده است که لازم است برخورد قانونی با این موارد صورت پذیرد.

امام جمعه موقت شهرستان کرج مطرح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک امر و واجب دینی است که جامعه با الزام به این دو از بسیاری از آسیب ها در امان می ماند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 4 =