پویش “بگوییم و برویم” برای ترویج امر به معروف در استان تهران جدی گرفته شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از تهران، غلامرضا بوربور امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر که با حضور عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران برگزار شد با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) اظهار داشت: اگر تمام خوبی‌ها را در یک کفه ترازو بگذاریم و امر به معروف و نهی از منکر را در کفه دیگر نسبت اینها مثل نم آب دهان در مقابل دریای پهناور است.

وی بیان کرد: متأسفانه در جامعه امروز امر به معروف و نهی از منکر خیلی کمرنگ شده و در زمینه نهادینه‌سازی این فرضیه کوتاهی صورت گرفته است و امر به معروف و نهی از منکر مغفول مانده است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک واجب همگانی است و محدود به ستاد نیست افزود: مأموریت اصلی تذکر لسانی است که طبق بیان مقام معظم رهبری پویش “بگویم و برویم” اگر نهادینه شود کافی است.

بوربور تصریح کرد: در تهران حدود ۹۰ اداره کل داریم که شورای امر به معروف و نهی از منکر در آن تشکیل شده و رئیس اداره به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر است و اعضای شورا نیز مشخص شده و فعال هستند و در شهرستان‌های استان تهران نیز ۱۶ شورا و ۱۳۵ اتحادیه تهران هم به عنوان اعضای شورا هستند.

وی با اشاره به وضعیت خاص تهران گفت: باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر در تهران جدی گرفته شود همان‌طور که حضرت علی(ع) به امام حسن(ع) می‌گوید امر به معروف کن تا عامل شوی یعنی باید امر به معروف و نهی از منکر ترویج داده شود تا جامعه به رشد و پیشرفت برسد.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهارن خاطرنشان کرد: تلاش دشمن این است که این فریضه را در جامعه از بین برود و غیرت دینی کمرنگ شود از این‌رو ما وظیفه داریم در این زمینه ورود داشته باشیم ضمن اینکه امر معروف و نهی از منکر در تمام امور تأکید شده و تنها محدود به حجاب نیست بلکه باید در سایر حوزه‌ها نیز اثرگذار باشیم.

بوربور با اشاره به اینکه سال‌های گذشته برنامه از طرف ستاد ابلاغ می‌شد ولی برای سال ۹۷ بنا شد که ادارات هر اقدامی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر می‌توانند انجام دهند را مطرح کنند گفت: در زمینه آموزش در سال ۹۴ بحث امر به معروف و نهی از منکر در مجلس مصوب و سپس ابلاغ شد و آموزش برای کارکنان در قالب “یاوران معروف” مدنظر قرار داده است.

وی همچنین ادامه داد: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ۳  دسته مورد توجه قرار گرفته‌اند که نخست یاوران معروف که شامل کارکنان ادارات است و آموزش آن‌ها به عنوان آموزش ضمن خدمت محسوب می‌شود، دوم یادآوران معروف که مربوط به دانش‌آموزان است و در نهایت طلایه‌داران معروف که مردمی هستند.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران در زمینه مأموریت‌های شورای امنیت و نهی از منکر تأکید کرد: انتظار داریم بحث جذب یاوران معروف جدی گرفته شود و تمام پرسنل در این زمینه ورود پیدا کنند این موضوع در زیر مجموعه بنیاد شهید نیز پیگیری شود ضمن اینکه جلسات شورا به صورت ماهیانه برگزار و گزارشات هر ۳ ماه یک بار نیز ارائه شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =