انتظار ما از روحانیون مبلغ، تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل بعد از ظهر شنبه در این همایش برلزوم بهره مندی مبلیغان دینی و مذهبی از ایام محرم و صفر برای تبیین و ترویج مباحث مربوط به امامت و ولایت تاکید کرد.
حجت الاسلام مهدی ستوده از روحانیون مبلغ خواست که در ایام تبلیغی محرم و صفر به خصوص بر روی مساله ولایت و نیز ولایت فقیه توجه ویژه ای در فعالیت های تبلیغی داشته باشند.
وی تبیین و تشریح اهداف قیام سیدالشهدا(ع) را از دیگر موضوعات مورد توجه در این ایام برشمرد و ادامه داد: تبیین و ترویج امر به معروف و نهی از منکر، توجه به بحث آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد و فقر و فحشا از دیگر انتظارات ما از روحانیون مبلغ است.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به تلاش های بی وقفه دشمن در جنگ روانی یادآور شد: امروز دشمن به خصوص بر روی شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری زیادی کرده و هدفشان ضربه زدن به انقلاب اسلامی و تلاش برای براندازی نظام اسلامی است.
وی با باشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب از سوی روحانیون و مبلغان تاکید کرد و افزود: باید در این زمینه برنامه های آگاهی سازی از سوی مبلغان دینی و مذهبی اجرا شود.
ستوده با اشاره به توطئه های دشمن در بحث وارونه سازی ارزش ها، باورسازی و باور سوزی متذکر شد: دامن زدن به مسکلات قومی و مذهبی، باورسوزی، بی اعتبار کردن الگوهای رایج، توهین به علما و مقدسات، بی اعتماد کردن مردم نسبت به نظام اسلامی، سیاه نمایی، شکستن فبح ارزس‌ها و… از جمله توطئه های دشمنان بوده و باید با تبلیغات و آگاهی دهی درست خنثی شود.
وی پرداخت به مهدویت را از موضوعات مورد تاکید در بحث تبلیغ برشمرد و بیان داشت: روحانیون و مبلغان باید با استفاده از ایام محرم و صفر نسبت به ارتقا آگاهی های جامعه بویژه در بین نسل جوان تلاش بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =