کارگروه بومی‌سازی فعالیت‌های ستاد امر به معروف در مازندران تشکیل می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، در آستانه ماه محرم برنامه‌های ستاد امربه معروف و نهی از منکر در استان تشکیل شده که حمایت از امت اسلامی و دشمن‌ستیزی،حمایت جهادی از تولید ملی و کارگر ایرانی با خرید کالای ایرانی، حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و بزرگداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر، تقویت پایگاه مساجد و هیئت مذهبی در تربیت نسل جوان انقلابی، خودباوری و خوداتکایی، تقویت مدیریت جهادی و سلامت محیط اداری نقدپذیری وپرهیز از تبعیض و بی عدالتی، حمایت از سبک زندگی ایرانی اسلامی- ایرانی با رویکرد تحکیم خانواده از رویکردها و برنامه‌های هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر است.

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران امروز با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد.

خلیل صالحی، در این نشست اظهار داشت: این برنامه با توجه به ظرفیت استان بومی‌سازی شده و کارگروه مربوطه فعالیت خود را از  ۲۰ شهریور در مازندران آغاز خواهد کرد.

وی افزود: در دومین روز از ماه محرم گردهمایی طلایه داران جهت حمایت طرح میثاق به صورت سراسری در کشور و استان برگزار می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران ادامه داد: اجرای برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، نشست با اصحاب رسانه، سبک زندگی، مدیریت جهادی، برپایی نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی، مانور تذکرلسانی، اجرای پویش نه به بی تفاوتی از جمله برنامه‌هایی بوده که در هفته اول امر به معروف در مازندران اجرایی می شود.

صالحی، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت شورا و گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر به همراه تشکل مردمی در جهت ترویج وظیفه‌شناسی، استفاده از ظرفیت اصناف در جهت مقابله با عرضه‌کنندگان کالای قاچاق و محتکرین، تشکیل تیم ویژه اماکن به همراه طلایه‌داران برای عرضه کالای اساسی و برخورد با گران‌فروشان و محتکران، ترویج نظارت اجتماعی توسط فضای مجازی و رسانه‌ها بهترین روش جهت مبارزه با تخلفات است.

نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف در جامعه

حجت الاسلام محمد قاسمی، امام جمعه موقت ساری نیز در این جلسه با اشاره به اینکه جایگاه امر به معروف و نهی از منکر بسیار بالا است که اگر به درستی در جامعه نهادینه شده بود بسیاری از معضلات و مشکلات وجود نداشت،  افزود: باید این فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر را به درستی در جامعه نهادینه کنیم.

حجت الاسلام یوسف یوسف پور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مازندران نیز گفت: حفظ کیان نظام وحدت بر و نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین معروف و بزرگ‌ترین منکر مبارزه با نظام سلطه جهانی است.

وی افزود: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب قرار داریم که شعار ما افتخار به گذشته و امید به آینده است که دشمن هجمه اقتصادی و تحریم را در دستور کار خود قرار داده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یک =