باید به همه جنبه های امر به معروف و نهی از منکر در جامعه توجه شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر استان یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر از اهداف قیام امام حسین(ع) بوده است و از اصول نظام حاکمیت دینی محسوب می شود که باید مورد توجه قرار داشته باشد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر این که امر به معروف و نهی از منکر باید با ظرافت در جامعه انجام شود، گفت: مسایلی مانند صداقت و رحم کردن به دیگران باید در سرلوحه فعالیت های امور به معروف و نهی از منکر قرار داشته باشد.
مهندس تبادار با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر را نباید صرفا برای دیگران بخواهیم، افزود: باید به صورت جدی عهد کنیم که خودمان را مخاطب امر به معروف و نهی از منکر بدانیم و به اصولی مانند صداقت پایبند باشیم.
استاندار فارس با تاکید بر این که پژوهش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: باید معنای امر به معروف و نهی از منکر را گسترش دهیم و به صورت جامع معرفی کنیم.
مهندس تبادار با بیان این که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر به افراد معدودی، محدود نمی شود و همه افراد مسلمان به عنوان یک دستور دینی موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستند، گفت: اگر چه امر به معروف و نهی از منکر، معنای بسیار گسترده ای دارد اما باید تلاش کنیم حداقل بخشی از این معنا محقق شود.
وی افزود: جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر استان باید به صورت منظم برگزار شود و با تمرکز بر موضوعات مشخص، تحقق مصوبات را پیگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =