قوانین امر به معروف در کشور اجرا نمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روزنامه رسالت حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در همایش فلسفه قیام سید‌الشهدا(ع) با قرائت آیه «یا بُنَیَّ أَقِمِ الصَّلاهَ وَ أْمُرْ بِالْمَعْرُوفِ وَ انْهَ عَنِ الْمُنْکَرِ»، بیان داشت: خداوند متعال در آیه ۱۷ سوره مبارکه لقمان بر انجام این فرایض مهم تأکید کرده است.
وی با اشاره به این که از مفهوم آیه مذکور مشخص می‌شود که مسئله امر به معروف و نهی از منکر به مرحله لسانی محدود نمی‌شود، ابراز داشت: گرچه بحث برخورد با متخلفان بر عهده دستگاه و سیستم است، اما گاهی اوقات رفتار طرف مقابل به گونه‌ای است که برخوردی را بر ما تحمیل می‌کند.
وی با تأکید بر این که برای حفظ دین باید هزینه داد، اظهار داشت: متأسفانه آنگونه که باید نتوانسته‌ایم مراحل ابتدایی امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم، از این رو امروز به ناچار به مرحله برخورد شدیدتر با متخلفان رسیده‌ایم.
نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه هر چند که آمران به معروف و ناهیان از منکر برای حفظ دین هزینه پرداخته و برای رضایت پروردگار متعال تلاش می‌کنند اما باید توجه داشت که مسئولان نیز وظایفی دارند.
وی افزود: مسئولین باید تدابیری بیاندیشند که چنانچه میان آمران به معروف و شخص خاطی درگیری ایجاد شد و کار به محکمه رسید، آمران به معروف از سیستم ضربه نخورند و کسی که مرتکب معصیت شده است پیروز محکمه نشود عنوان کرد: بی‌تردید ما با تمام توان در مجلس آماده‌ایم تا در راستای اجرای صحیح قوانین امر به معروف و نهی از منکر در صورت نیاز به اصلاح قوانین یا افزودن الحاقیه‌ای بر آن، اقدامات لازم را انجام دهیم.
وی با تأکید بر ضرورت اجرای قوانین، گفت: ممکن است برخی از قوانین نیازمند اصلاح باشد اما مشکل اصلی آن است که قوانین تصویب شده موجود به طور کامل و صحیح در کشور اجرا نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =