ماه محرم بهترین زمان رواج امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگراری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا محسن اکبری روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: فلسفه نامگذاری اولین هفته ماه محرم به هفته امر به معروف و نهی از منکر به قیام اباعبدالله الحسین (ع) برمی گردد.
وی افزود: با گسترش فسق و فجور در حکومت اسلامی امام حسین (ع) برای انجام امر به معروف و نهی از منکر یک واجب الهی دیگر یعنی حج را رها و به سمت کوفه حرکت کرد و در نهایت در این راه به همراه اعضای خانواده اش به شهادت رسید.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان تصریح کرد: امام حسین (ع) با این کار راه را برای ما مشخص کرد تا حق طلب، امر کننده به خوبی ها و نهی کننده از بدی ها باشیم.
وی خاطر نشان کرد: بهترین و ارزشمندترین معروف الهی یعنی نظام اسلامی در اختیار مردم ایران قرار دارد که باید به خوبی از آن نگهداری کنیم چرا که شهیدان بسیاری برای به ثمر نشستن این نظام جان خود را فدا کردند.
اکبری اظهار داشت: شعار امسال هفته امر به معروف و نهی از منکر«نهادینه سازی همه جانبه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر» است.
وی ادامه داد: هفته امر به معروف و نهی از منکر روز سه شنبه هفته آینده مصادف با اول محرم الحرام آغاز می شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: در نخستین روز از این هفته نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان به ریاست آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در این استان تشکیل می شود.
وی ادامه داد: همایش بازار و اصناف جامعه اسلامی با توجه به شرایط اقتصادی موجود و ضرورت رواج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در بازار برگزار خواهد شد.
اکبری گفت: حضور طلایه داران، یاوران، یادآوران و آمران به معروف نیز در نمازهای جمعه شهرستان های سیستان و بلوچستان در این هفته برنامه ریزی شده است.
وی افزود: همایش طلایه داران امران به معروف و ناهیان منکر در ششمین روز هفته امر به معروف و نهی از منکر با حضور تمامی اثرگذاران و نخبگان در این حوزه برگزار خواهد شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 5 =