محرم بهترین فرصت برای امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، گردهمایی فعالان هیئت های مذهبی استان قزوین در آستانه ماه محرم دوشنبه شب با حضور حجت الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی، مداحان، هیئت های مذهبی، روحانیون و طلاب در محل سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

آیت الله محمد هادی یوسفی غروی در این گردهمایی با اشاره به اهمیت ماه محرم گفت: محرم و صفر و مناسبتهای مذهبی موجب زنده نگهداشتن اسلام شده است و همه وظیفه داریم این ایام را بخوبی برگزار کنیم.

استاد مورخ و نویسنده کتاب وقعه الطفه تصریح کرد: مداحان و سخنرانان باید در این ایام حوادث عاشورا و محرم و کلماتی که بین سران نظامی و حتی بین دشمنان گفته شده را بازگو کنند تا مردم در جریان این واقعه قرار گیرند.

وی بیان کرد: محرم بهترین فرصت برای امر به معروف و نهی از منکر است و از هیئت های مذهبی، مداحان و سخنرانان انتظار می رود با غنا بخشیدن به محتوای برنامه های خود نسبت به روشنگری درست و واقعی این ایام تلاش کنند.

غروی بیان کرد: توجه به شعائر دینی، محتوای پیام، توجه به بهداشت و سلامت هیئت های عزاداری و رعایت حال مردم در ماه محرم به همه فعالان این عرصه توصیه می شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 3 =