تبیین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نقش اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، نماینده ولی فقیه در استان در شورای ستاد امربه معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه یکی از مهم ترین ارزشهای اسلامی است که سبب می شود زمینه برای کاهش آسیب های اجتماعی فراهم شود.

آیت ا… عبادی با بیان این که در مکتب غنی اسلام مسیر رسیدن به کمال انسانی به خوبی نشان داده شده است افزود: اگر برای داشتن جامعه ای سالم و عاری از آسیب از غرب تقلید شود، نتیجه، رسیدن به بن بست است.

وی با بیان این که کشور از فرهنگی اصیل و اسلامی برخوردار است گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران فرصت های ارزشمندی را برای ارائه اصول فرهنگی به نقاط مختلف دنیا فراهم کرده که نباید آن را از دست داد.

فرمانده سپاه انصارالرضای استان هم بر راه اندازی بازارچه های بانوان تأکید کرد و خواستار راه اندازی ۲ بازارچه در شهر بیرجند شد و گفت: در این بازارچه ها بانوان می توانند در محیطی امن، تولیدات شان را به فروش برسانند.

سردار قاسمی افزود: انتقال بوستان بانوان بیرجند از معصومیه به محلی دیگر باید هر چه سریع تر انجام شود تا بانوان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

فرمانده سپاه انصار الرضای استان همچنین ساخت و تجهیز محل اسکان ویژه زنان و کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و مشاوره به قشر آسیب پذیر جامعه را خواستار شد.

سردار قاسمی از مدیران مربوطه نیز خواست برنامه های دهه امر به معروف و نهی از منکر را پرشور در استان برگزار کنند.

عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار هم بر ارائه و اجرای برنامه های بلند مدت در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در استان تأکید کرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − نه =