امر به معروف و نهی از منکر از اهداف عاشورا است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از سمنان، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان سمنان واقعه عاشورا را مهم دانست وگفت:یکی از اهداف عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه امربه‌معروف یک فریضه دینی و الهی است که باید در جامعه تقویت شود گفت: این فریضه الهی می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی را سامان‌دهی کند.

آیت الله شاهچراغی با تاکید بر اینکه همه باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم ادامه داد: برای اینکه فرهنگ خوبی داشته باشیم راه آن احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر است.

اخلاق در جامعه خیلی ضعیف است      

وی با اشاره به اینکه  امربه‌معروف و نهی از منکر مجموعه اقداماتی است که برای ترویج دین و جلوگیری از منکرات انجام می‌شود اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از سفارش‌های مهم اسلام در راستای اصلاح وضع جامعه دینی است.

امام جمعه سمنان تصریح کرد: این فریضه مهم همواره باید مورد توجه قرار گیرد و مردم و مسئولان در این راه با هم همراه و همگام باشند.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه اخلاق در جامعه خیلی ضعیف است گفت: همه باید برای ارتقای اخلاق در جامعه تلاش کنیم.

وی با تسلیت فرارسیدن محرم و عاشورا، کسب رضایت مردم را نیز مهم خواند و با اشاره به انتصاب حجت الاسلام والمسلمین فضیلت به سمت مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: همه باید مدیرکل جدید را کمک کنیم تا ایشان در خدمت به مردم در اداره کلی که ارشاد اسلامی است موفق باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به نقش ویژه مردم در فرهنگ‌سازی و تبلیغ دینی خاطرنشان کرد: ترویج مبانی و اصول دینی در جامعه می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی ازجمله بدحجابی، اعتیاد، طلاق و غیره مؤثر واقع شود.

شورای فرهنگ عمومی اتاق فکر فرهنگ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز شورای فرهنگ عمومی را اتاق فکر فرهنگ  عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت گفت: در اتاق فکر باید به مباحث اصلی و اولویت ها که مبتنی بر اسناد بالادستی و رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری است پرداخته شود.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز با اشاره به محرم و عاشورا گفت: حرکت و قیام (علیه السلام) سرشار از برنامه های آموزنده است.

سعید ناجی، به امر به معروف و نهی از منکر نیز اشاره کرد و با تاکید بر اینکه احیای این فریضه هدف امام حسین (علیه السلام) در قیام عاشورا بود گفت: از این فریضه برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی می توان بهره گرفت.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 7 =