صدور مجوز ایجاد پست سازمانی برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت به ریاست دکتر انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

در این جلسه پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی در خصوص  مجوز  ایجاد پست سازمانی برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر مورد موافقت اعضا قرار گرفت.

سازمان اداری و استخدامی کشور ضمن ارایه گزارش، پیشنهاد صدور مجوز ایجاد پست سازمانی برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر را برای طی مراحل تصویب ارایه نموده است.

گفتنی است، در اجرای اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و طبق ماده (۲۴) قانون مذکور، دستورالعمل اجرایی قانون مزبور تهیه و در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ابلاغ گردیده است.

براساس ماده (۲) دستورالعمل ابلاغی، «ستاد برای انجام وظایف قانونی، دارای ساختار اداری اجرایی است. این ساختار به استناد مواد (۱۹) و (۲۰) قانون در سه سطح حوزه مرکز، استان و شهرستان تعریف و در چارچوب قوانین و مقررات مربوط اداره می گردد. هدایت و اداره امور اجرایی، اداری و مالی ستاد و نظارت و پیگیری مصوبات جلسات اعضای ستاد برعهده دبیر می باشد. دبیر ستاد ساختار سازمانی و تشکیل تفصیلی لازم را تهیه و پس از تایید رییس ستاد به تصویب سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می رساند.»

هم‌چنین، در اجرای ماده (۲) دستورالعمل فوق الاشاره، ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر، ساختار سازمانی خود را به همراه پست های سازمانی به سازمان اداری و استخدامی کشور پیشنهاد داده بود که مورد پذیرش این سازمان قرار نگرفت و در مرحله بعدی با اصلاح آن به صورت نفرات موظف برای حوزه مرکزی، نفرات موظف برای استانها و نفرات غیرموظف برای ستاد شهرستانها پیشنهاد نمود.

سازمان اداری و استخدامی کشور با عنایت به اینکه این پست ها صرفا برای دبیرخانه ستاد مورد نیاز است و باعنایت به سیاست چابک سازی و کوچک سازی دولت و براساس جلسات برگزار شده با نمایندگان محترم دستگاه نهایتاً با اختصاص تعداد محدودی پست سازمانی برای سازماندهی حوزه ستادی و واحدهای استانی ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر موافقت دارد.

گفتنی است، ساختار سازمانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای اولین بار سازماندهی می‌شود و تاکنون ستاد مذکور هیچ پست سازمانی نداشته است.

جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت به ریاست دکتر انصاری و حضور اعضاء در روز یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سالن اجتماعات دفتر هیئت دولت از برگزار شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =