امر به معروف و نهی از منکر نباید به موضوعات خاصی محدود شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، محمد سمندی در نشست خبری اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان با تبیین شیوه های عملی امر به معروف و نهی از منکر گفت: برای محقق شدن معروف و زدوده شدن منکر باید به دنبال بهترین و مؤثرترین راهکارها و شیوه های عملی باشیم.

وی اظهار داشت:جامعه‌‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر احیا نشود، از رحمت خداوند دور می‌ماند زیرا احیای امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی است.

سمندی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر، در آموزه‌های دینی ما از جایگاه بلند و ویژه برخوردار است ادامه داد: اساس نبوت پیامبران الهی، بر امر به معروف و نهی از منکر استوار بوده است.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر استان سمنان ، وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را همگانی دانست وگفت: این ستاد تمام تلاش خود را برای ترویج فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی ازمنکر در بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و …به کار خواهد گرفت.

سمندی از پیش‌بینی برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در ماه‌های محرم و صفر در استان سمنان خبر داد و گفت: برگزاری یادواره شهید عزالدین در گرمسار، همایش بزرگ طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر، دیدار هیات‌های مذهبی با ائمه جمعه و اجرای مانور تذکر لسانی از مهمترین برنامه‌های گرامیداشت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر در استان خواهد بود.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر استان سمنان ،احیای روز افزون و ترویج وگسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر، را نیاز امروز جوامع بشری به ویژه جامعه اسلامی عنوان کردوگفت: وحدت رویه عامل مهمی در رسیدن به اهداف دینی و برخورد با معضلات اجتماعی است.

وی به توطئه ها ونقشه های شوم دشمنان وهجمه های روز افزون آنها اشاره داشت وگفت: برای مقابله با این توطئه ها باید عزم ملی وتلاش مضاعفی داشته باشیم.

سمندی اضافه کرد:اجرای فریضه الهی امر به معروف موجب از بین رفتن بسیاری از پدیده ها و ناهنجاری‌های جامعه وکاهش آسیب های اجتماعی وفردی خواهد شد.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر استان سمنان ،با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از دستورات مهم اسلامی است خواستار توسعه و احیای هر چه بیشتر این فریضه الهی در سطح استان سمنان شد.

وی از برگزاری یادواره شهید امر به معروف و نهای از منکر این استان در گرمسار خبر دادظهار داشت: کتاب و فیلمی در خصوص زندگی شهید عزالدین از شهدای امربه معروف نیز تهیه شده که در این یادواره رونمایی می‌شود.

سمندی از برگزاری ۱۵ کارگاه آموزشی برای آمران به معروف و ناهیان از منکر استان خبر داد و افزود: بیش از ۹۹درصد از آمران به معروف و ناهیان از منکر استان را جوانان تشکیل می‌دهند و همین نیاز به آموزش و دوره‌های آموزشی را بیشتر کرده است.

دبیر ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر استان سمنان، از برگزاری رزمایش تذکر لسانی در آخرین روز از هفته امربه معروف در ۲۶ شهریورماه در استان خبر داد و گفت: این مانور در سراسر استان برگزار خواهد شد.

وی از گردهمایی آمران به معروف و ناهیان از منکر استان در ۲۶ شهریورماه خبر داد و افزود: گردهمایی اعضای شورای امربه معروف و نهی از منکر ادارات شهرستان‌ها، گردهمایی طلایه‌داران و یادآوران امر به معروف، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهرستانها، برگزاری شوراهای امر به معروف با حضور ائمه مساجد استان و غیره از دیگر برنامه‌های هفته امر به معروف در استان سمنان است.

منبـع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =