بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در دیدار مسئولان قضایی استان با مردم شریف قزوین که در مسجد سجادیه برگزار شد، گفت: در آستانه ماه محرم قرار داریم و باید از فضای معنوی و فرصت پیش آمده استفاده کنیم و بیشتر با مکتب فکری، آرمان و اهداف امام حسین (ع) و قیام عاشورا آشنا شویم چرا که اتفاقات روز عاشورا خود یک کلاس درس است و ماه محرم تنها برای شرکت در مجالس عزاداری نیست.

وی تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند «در شهادت امام حسین (ع) حرارتی در دل انسان‌های مؤمن است که هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود»، هدف امام حسین (ع) احیاء و زنده ماندن دین بوده در این راه تمام هستی خود را فدا کرد، خداوند متعال به خاطر آن فداکاری بزرگ این عظمت را به سیدالشهدا (ع) داده و در ایام محرم و صفر که اوج فعالیت‌های دینی، فرهنگی و تبلیغی بوده مردم به صورت خودجوش وارد صحنه می‌شوند.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در ماه محرم تنها به روضه‌خوانی و ذکر مصیبت اکتفا نشود و باید از این فرصت در راستای بصیرت‌افزایی مردم در جامعه استفاده کرد.

مقام ارشد قضایی استان خاطرنشان کرد: ضرورت امر به معروف و نهی از منکر باید مورد توجه قرار گیرد و متاسفانه امروز جامعه از این امر مهم غافل شده است و بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف است.

وی عنوان کرد: دشمنان قسم خورده نظام دندان تیز کرده اند تا با آسیب زدن به این نظام مردمی و با هجمه‌های فراوان به دنبال زیر سوال بردن خدمات سه قوه هستند و دنبال ایجاد فاصله بین مردم و نظام هستند که ما باید هشیار باشیم.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: امروز شرایط کشور بسیار حساس است و باید همه دست در دست هم دهیم و با وحدت، یکدلی و یکرنگی از این بحران و جنگ اقتصادی پیش آمده که برخی به دلیل تحریم‌های دشمنان و برخی به دلیل کوتاهی مسئولان و بی تدبیری آنان است نیز بگذریم.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: دشمنان این نظام اسلامی با اتحاد به دنبال ضربه زدن به این نظام مردمی هستند و در این سال‌ها با راه اندازی جنگ‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و امروز هم با جنگ اقتصادی به دنبال این هستند که بین جامعه و حاکمیت شکاف ایجاد کنند، اما این مردم همیشه نشان داده اند که پای نظام و انقلاب خود هستند و همانند سال‌های هشت سال دفاع مقدس با استقامت و ایثار و از خود گذشتگی در مقابل دشمنان ایستاده اند و از اتحاد آن‌ها هراسی نخواهیم داشت.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با بیان این که مدیران باید خود را مدیون خون شهداء بدانیم و یقین بدانیم که در فردای قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشیم، گفت: شهداء از جان شیرین خود گذشتند تا جامعه آزادانه و در اوج قله‌های اقتدار زندگی کند پس باید قبول مسئولیت‌ها با هدف جلب رضایت خدا، شهداء و مردم باشد و نباید تنها همسویی سیاسی موجب شود فردی نالایق در پست‌های مدیریتی قرار گیرد و موجب زحمت جامعه شود.

رییس کل دادگستری قزوین تصریح کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی تنها به یک ارگان و نهاد مربوط نیست بلکه این جریان یک پازلی است که اگر قطعه‌ای از آن کم بوده و یا جابجا شود، نتیجه درستی نمی‌دهد، با نگاه مشترک و دلسوزی که داریم باید همه احساس تکلیف کرده و تلاش کنیم.

وی در پایان بیان کرد: گاهی اوقات وقتی جرمی اتفاق می‌افتد، همه نگاه‌ها به سوی دستگاه خاصی سوق می‌یابد در حالی که چنین نگاه علمی نبوده و جایگاه درستی برای بررسی واقعیت‌های جامعه ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان بیان داشت: دستگاه قضایی همه توان و تلاش خود را برای کاهش جرائم و آسیب‌ها و مخاطرات اجتماعی به کار گرفته است، اما قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند در این مسیر موفق نخواهد شد و لازم است همه دستگاه‌ها و نهاد‌های متولی امر فرهنگ به میدان بیایند و به دستگاه قضایی کمک کنند و تحقق این امر مهم نیاز به حضور همه افراد جامعه را در میدان عمل دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 16 =