فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر رسالت آحاد جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از سنندج محمود الله مرادی امروز (۲۰ شهریور) در همایش تجلیل از فعالان امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در مجتمع امام خمینی سنندج با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: محرم ماهی است که عزت ابدی را برای مسلمانان خلق کرد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت خون شهدای محرم فریاد اسلام در سراسر دنیا طنین انداز شده است، عنوان کرد: جوشش خون پاک امام حسین (ع) و یارانش تا ابد در قلب مسلمین برقرار و موجب غلبه اسلام بر کفر جهانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۵ هزار و ۱۰۰ نفر از جمعیت استان در گروه‌های طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر سازماندهی شده اند، افزود: سه هزار و ۳۲۰ نفر از این تعداد را برادران و یک هزار و ۷۸۰ نفر مابقی را خواهران تشکیل می دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه معروفات و منکرات مختص به یک موضوع نمی شود، ادامه داد: فرهنگ‌سازی امر به معروف و نهی از منکر رسالت آحاد جامعه بوده و هر کس در هر جایگاهی باید در این راستا تلاش و نقش خود را ایفا کنند.

الله مرادی، کردستانی ها را مردمانی متدین و معتقد به ارزش‌ها و اصول معرفی کرد و افزود: در همین راستا لباس کوردی از بهترین لباس های محجبه در تمام دنیا است.

وی تعداد یاوران معروف استان را ۴ هزار ۶۲۶ نفر اعلام کرد و افزود: ۲ هزار و  ۸۲۱ نفر مربوط به ادارات و ۱۵۸ نفر از اساتید دانشگاه امروز با ستاد امر به معروف در خصوص برنامه ریزی‌هایی که با شرایط روز جامعه ارتباط دارد کار می‌کنند.

الله مرادی از آموزش ۱۲ هزار طلایه‌دار و یاور امر به معروف در استان خبر داد و عنوان کرد: ۵ هزار و  ۲۰۰ نفر از هفته امر به معروف سال گذشته تا امروز بوده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان همچنین گفت: یاوران معروف استان در یک سال گذشته ۱۵۸ هزار مورد تذکر لسانی، ۶۵۰ مورد ارشاد و ۲۱۰ تذکر کتبی را در سطح استان انجام داده اند.

وی از تمام بخش‌ها و مسوولان و امامان جمعه و جماعت در راستای همکاری با ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تقدیر و خاطر نشان کرد: شورای امر به معروف در تمام دستگاه‌های اداری استان فعال است که یاوران مدیران دستگاه‌ها برای مقابله با منکرات هستند و نقش نظارتی را در این راستا ایفا می‌کنند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =