قطع وابستگی‌ها از بیگانگان مهم‌ترین امر به معروف قلمداد می‌شود

به‌ گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در شورای راهبری و سیاست گذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی، اخلاقی، سیاسی، تربیتی و غیره باید ضابطه مند، باشکوه و به دور از احساسات برگزار شود، با حضور آگاهانه و با بصیرت مردم به هیچ وجه زمینه حضور سوءاستفاده‌گران فراهم نمی‌شود و باید آگاهانه وارد میدان شد.

وی افزود: برخی بر این باورند که می‌توانند از ماه محرم و صفر برای نفوذ در جامعه سوءاستفاده کنند که در این راستا باید راه نفوذ دشمنان به منظور سوءاستفاده از محرم و صفر را ببندیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر تروریست‌ها در کردستان، گفت: با توجه به اینکه تروریست‌ها  در ۶۵ کیلومتری خاک ایران لانه کرده بودند، حمله سپاه به آنها یک اقدام ارزشمند است و دنیا باید بداند و بفهمد که ایران با قدرت ایستاده و توان مقابله با آمریکا را هم دارد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: مصداق نهی از منکر و مرگ بر آمریکا حضور در عرصه تولید کشور است و قطع وابستگی‌ها مهم‌ترین امر به معروف قلمداد می‌شود، با نگاهی به دوران قبل از انقلاب و پس از انقلاب می‌توان آثار اثربخشی و اثرگذاری انقلاب اسلامی را به صورت مشهود مشاهده کرد.

وی ادامه داد: به‌عنوان مثال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه شازند چیزی به‌عنوان صنایع بزرگ وجود نداشت، اما امروز شاهد فعالیت صنایع عظیمی مانند پتروشیمی، پالایشگاه، نیروگاه و احداث شهر مهاجران و غیره هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: باید از زحمات انجام‌شده در دوران عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی قدردانی کرد، اگر امروز شاهد برخی بدرفتاری‌ها هستیم، به فردی اعتماد کردیم، اما دزدی کرد، در این میان گناه انقلاب چیست؟

آیت‌الله دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: توسعه دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، بیمارستان‌ها و شبکه بهداشت و درمان، نیروگاه‌ها و تولید برق، باسواد شدن بیش از ۹۰ درصد جامعه و غیره بخشی از خدمات انقلاب اسلامی در مدت ۴۰ سال گذشته است.

وی اضافه کرد: فشارهای اقتصادی فرصتی است و باید برخی از امور را از ابتدا شروع کرد، به‌عنوان مثال خودروسازی ما باید کار خود را از صفر آغاز کند، بازار جهانی را به دست گیرد و با قیمت و کیفیتی مناسب در بازارهای جهان رقابت کند و همچنین در زمینه کشتی‌سازی و هواپیماسازی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی هم باید از ابتدا ورود کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: هرگز ملتی وجود ندارد که با تنبلی آقا شود، عزت در سایه قناعت، کار و تلاش به‌دست می‌آید که باید قدردان انقلاب و فرصت ایجاد شده بود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: تا به امروز در برخی شرایط فرصت‌سوزی کرده‌ایم، این درحالی است که باید تلاش کرد و با تقویت جایگاه کشور امکان نفوذ به کسی را نداد، همچنین باید با اراده محکم کار کرد، امکانات را به مناطق محروم برد، درراستای برطرف کردن مشکل بیکاری و کارآفرینی و توانمندسازی تلاش لازم را انجام داد.

وی ادامه داد: با از بین بردن روحیه پشت میزنشینی نباید اجازه گداپروری را داد بلکه باید ایجاد انگیزه ملت را به عزت رساند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: همان گونه که پایه‌های انقلاب اسلامی در محرم و صفر سال ۱۳۵۷ تقویت شد در ایام عاشورایی امسال هم مردم توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و دشمن را نا امید می‌کنند، پیش از انقلاب اسلامی تنها یک دانشگاه با یک هزار و ۵۰۰ دانشجو در استان مرکزی وجود داشت، این درحالی است که امروز بیش از ۸۰ هزار دانشجو در ۸۳ دانشگاه تحصیل می‌کنند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۴۷ درصد از مردم باسواد بودند اما در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مردم ایران اسلامی باسواد هستند که این دستاوردی مهم است.

وی اضافه کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هشت هزار پزشک خارجی در کشور وجود داشت اما، امروز بیش از ۱۰۰ هزار پزشک عمومی، متخصص و فوق متخصص در نقاط مختلف ایران اسلامی داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: به منظور اجرای برنامه‌های چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی باید همه روزه در نقاط مختلف استان پیگیری‌های لازم انجام شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بیان کرد: در دهه فجر و هفته دولت، دهه ولایت و برنامه‌های فرهنگی در استان اقدامات ارزنده و مثبتی توسط استاندار و معاونان درراستای تبیین دستاوردهای ۴۰‌ساله نظام انجام شده است.

وی ادامه داد: محرم امسال باید همانند سال ۵۸ باشد، باید فعالیت‌های گسترده‌ای در مسیر خط رهبری و امام(ره) انجام داد و نباید تابع احساسات شد و اجازه سوءاستفاده از دشمن باید گرفته شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هجده =