وحدت، ولایت پذیری و اجرای امر به معروف و نهی از منکر از درسهای قیام عاشوراست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، امام جمعه دوگنبدان با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت:اجرای فریضه الهی و واجب امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مسلمان است و همه باید برای احیاء و فرهنگ سازی این فریضه الهی در جامعه تلاش کنیم.
حجت الاسلام سید امین الله حجازی با بیان اینکه بی توجهی به این امر مهم و واجب، موجب فساد در جامعه خواهد شد افزود: در سایه امر به معروف و نهی منکر می توان شاهد جامعه ای سالم بود.
وی ادامه داد:ماه محرم بهترین فرصت برای انتقال ارزش های دینی، اعتقادی، اخلاقی و اجتماعی است چرا که امام حسین (ع) در دفاع از دین و انقلاب جان خود را فدا کرد و از اصول،ارزشها و اعتقادات خود کوتاه نیامد.
حجت الاسلام حجازی با اشاره به مشکلات موجود اقتصادی در کشور، بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر را از دلایل این مشکلات عنوان و اضافه کرد: اگر ملت و دولت دست به دست هم بدهند و در میدان عمل به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند بخشی از مشکلات رفع می شود.
حجت الاسلام حجازی در ادامه گفت: توطئه های دشمن از یک سو و احتکار و گرانی‌های بی رویه توسط برخی افراد زندگی را برای عده ای تلخ کرده که امیدواریم با تلاش جهادی مسئولان و اتحاد مردم مشکلات رفع شود.
وی افزود: با چنین افراد سارقی که عرصه را بر مردم تنگ کرده اند باید به شدت برخورد شود و آنها را رسوا کنند تا مردم بدانند نظام با کسی تعارف ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دوازده =