حفظ نظام اسلامی بزرگترین معروف امروز است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح سه‌شنبه در مراسم عزاداری هشتمین روز محرم اظهار داشت: بزرگترین معروف امروز حفظ نظام اسلامی است در این راستا پیشقدم باشیم و این مسیر نورانی را با موضوع ولایت کنیم اگر اینطور شد پیروز می‌شویم چرا که خداوند وعده ی الهی داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: امام حسین علیه السلام تمام هستی خود را در طبق اخلاص گذاشت و جان خود و اولاد و یاران خود را تقدیم کرد تا قرآن، اسلام و سنت و سیره نبوی پابرجا و زنده بماند و در جامعه توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: بالاترین ایثار این است که انسان حیات خود را تقدیم کند که حضرت امام حسین (ع) الگوی اینگونه از ایثار و از خودگذشتگی است.

حجت‌الاسلام سروستانی افزود: حضرت امام حسین (ع) تن به بیعت با یزید نداد چرا که می‌دانست این اقدام مساوی با پایمال کردن سنت نبوی خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با تبیین اهداف و فلسفه قیام اباعبدالله (ع) تاکید کرد: هدف حضرت امام حسین (ع) از نهضت عاشورا امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح امت پیامبر اسلام و سیره نبوی بود.

وی تصریح کرد: امام حسین با یزید بیعت نکرد و این موضوع می تواند درس خوبی برای حاکمان اسلامی در همه دوره‌ها باشد، امروز هم آنچه جبهه کفر از ما مطالبه می‌کند این است که از اسلام دست بکشیم.

حجت‌الاسلام سروستانی اضافه کرد: امروز تناسب هایی با نهضت عاشورا وجود دارد، یزید زمان و امام زمان داریم همانطور که در عاشورا امام بود و یارانی بودند که در راه اسلام و ارزش‌های اسلامی جانفشانی کردند امروز نیز دشمنانی و ظالمانی هستند که با توطئه ها و نیرنگ ها می خواهند اسلام را از بین ببرند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =