برگزاری دومین دوره مسابقات کتاب و کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر در کردستان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف، رحمان غریبی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج اظهار کرد: دومین دوره مسابقات کتاب و کتابخوانی با عنوان درسنامه آموزش عمومی امر به معروف و نهی از منکر به همت دبیر خانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و شرکت بسامان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات بصورت الکترونیک و به منظور ارتقاء و توسعه فرهنگ و ابعاد مختلف امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده های آنهابه صورت سراسری برگزار می شود.

غریبی با اشاره به منبع این مسابقات عنوان کرد: کتاب «درسنامه آموزش عمومی امر به معروف و نهی از منکر» در زمینه آشنایی با ابعاد مختلف فریضتین است که متن آن از طریق دانلود فایل کتاب در پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به نحوه شرکت در مسابقه نیز اشاره کرد و افزود: پاسخ به سئولات این مسابقه بصورت الکترونیک است و علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می بایست بعد از مطالعه کتاب و تکمیل اطلاعات مربوطه به سئوالات پاسخ دهند.

وی همچنین گفت: سئوالات بصورت تصادفی انتخاب و هر شخص با شروع زمان پاسخ ۱۰ دقیقه فرصت دارد پاسخنامه مسابقه را تکمیل و کلید ارسال جواب ها را تایید نمایند و بلافاصله نتیجه مسابقه (پاسخنامه ) را دریافت خواهد کرد.

غریبی با بیان اینکه برای هر شرکت کننده در مسابقه ۱۰ سوال ارائه می شود، اذعان کرد: شرکت کنندگان می توانند به ۱۰ سوال ارائه شده پاسخ داده ولی حد نصاب قبولی در مسابقه، پاسخ صحیح به ۷ سوال است.

وی یادآوری کرد: هرشرکت کننده در صورت عدم کسب امتیاز قبولی درمسابقه، برای مرتبه دوم فرصت شرکت در مسابقه و پاسخ به سوالات را دارد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به نخوه زمانبندی این مسابقه کتابخوانی اضافه کرد: علاقه مندان از روز شنبه ۲۴ شهریور لغایت جمعه ۲۰ مهر جاری فرصت دارند در این مسابقه کتابخوانی شرکت کنند.

غریبی، کلیه کارکنان و بازنشستگان وزارت متبوع و خانواده های آنها در سطح ستاد وزارتخانه، ادارات کل استان ها و سازمان های وابسته را جامعه مخاطب این دوره از مسابقات اعلام کرد.

وی خاطر نشان کرد: به ۲۰ نفر از شرکت کنندگانی که حد نصاب امتیاز ( پاسخ صحیح ) را کسب کرده باشند به قید قرعه جوایز نفیسی اهداء می شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =