برای نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باید نگاه مسئولانه داشت

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از مشرق، عزت الله ضرغامی بعدازظهر پنج شنبه در مراسم یادواره ۱۵شهید روستای قاسم آبادسفلی بخش چابکسر شهرستان رودسر که در مسجد شهدای این روستا برگزار شد، اظهارکرد: شهادت هنر مردان خدا است و دشمن از وجود همین هنر در ایران اسلامی در هراس است.

وی با بیان اینکه به برکت وجود فرهنگ ایثار و شهادت دشمنان در رسیدن به اهداف شوم خود علیه نظام مقدس اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته ناکام بوده اند، افزود: تا زمانی که در مسیر شهدا گام برداریم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ماندگار و جاودانه بوده و هیچ گزندی از سوی دشمنان به آن وارد نمی شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تأکید بر ضرورت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه، گفت: برای رسیدن به این هدف و تحقق امربه معروف و نهی از منکر در سطح جامعه باید همه دارای نگاه متعهدانه و مسئولانه باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری یادواره های شهدا و حضور در این مراسم برای هر فردی سازنده است، خاطرنشان کرد: امروز یکی از مهمترین توطئه های دشمنان تخریب فرهنگ ایثار و شهادت و انحراف جامعه از مسیر شهدا است که باید هوشیار باشیم.

ضرغامی با اشاره به نقش فضای مجازی، تصریح کرد: متاسفانه بخش زیادی از زندگی امروز جوانان در فضای مجازی سپری می شود و دشمن با اطلاع از این موضوع به دنبال استفاده از این فضا و تغییر باورهای جوانان و نوجوانان ایران اسلامی است.

وی به تهدیدات فراوان این فضا نیز برای نسل جوان جامعه اشاره کرد و یادآورشد: جوانان با حضور در مراسم شهدا مسیر درست را شناخته و در این مسیر گام برمی دارند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اتحاد و انسجام و یکپارچگی سبب رشد و توسعه در جامعه می شود، ادامه داد: برای مقابله با دشمن و ایستادگی در برابر توطئه های آنها باید این اتحاد و همبستگی بین مردم و مسئولان حفظ شود.

لینک خبر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.