علت انحطاط و نابودی فرهنگ در غرب، عدم انجام امربه معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج  از یزد، نشست امربه معروف و نهی از منکر حوزه مهدیه ناحیه مرکزی یزد در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور فرمانده و اعضای شورا برگزار شد.
“خلفی زاده” در این جلسه با اشاره به جان دادن ائمه در راه احیای فریضه امر به معرف و نهی از منکربر عادت دادن جسم به انجام کار‌های معنوی برای ایجاد زمینه پذیرش در روح تاکید نمود.
وی در تشریح گام‌های انجام این فریضه شناسایی معروفات و منکرات را اولین گام ان برشمرد؛ و هر انچه را که فطرت پاک انسان می‌پسندد را معروف و هر انچه را نمی‌پسندد منکر عنوان نمود.

مسئول امر به معروف حوزه با بیان اینکه رسیدن به خدا هدف خلقت انسان‌ها است، افزود:در انجام کار‌های تربیتی باید ملاک خداوند و خشنودی او باشد و نیت ما در انجام کار‌ها باید اجرای دستورات خداوند همراه با اراده و دلسوزی باشد.

ایشان در ادامه تشخیص اینکه چه کاری باید انجام دهیم را دومین گام این فریضه برشمرد و بر تهذیب نفس به وسیله دعا و تضرع و جلوگیری و مبارزه با خواهش‌های نفسانی سفارش نمود و خاطر نشان کرد:کسی که بنده خواهش‌های نفسانی خود باشد برای انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر مناسب نیست.

سخنران نشست با تصریح اینکه در صورت عدم امربه معروف و نهی از منکر سایر عبادات مانند نماز و حج نیز ازبین می‌رود با اشاره به ایه ۱۱۰ سوره ال عمران اظهار داشت: علت نابودی و از بین رفتن فرهنگ غرب عدم انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر است و اگر امریکا می‌خواهد متزلزل نشود باید به این فریضه توجه نماید و بنگرد که امام حسین (ع) چه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =