ماهیت وجودی احزاب امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا خباز شامگاه چهارشنبه در نشست احزاب و تشکل های سیاسی به ضرورت و اهمیت فعالیت احزاب اشاره و اظهار کرد: ماهیت وجودی احزاب امر به معروف و نهی از منکر به مسئولان و صاحبان قدرت است.

خباز در ارتباط با فعالیت تشکل های سیاسی در دولت قبل، بیان کرد: رئیس جمهور دولت هشتم و نهم بارها گفته بود که با وجود سپاه و حوزه علمیه دیگر نیازی به فعالیت احزاب نیست.

وی وجود دولت در سایه را یک ضرورت برای منافع کشور دانست و تأکید کرد: نقطه مقابل دولت در سایه، دولت درپنهان است این دولت طی این اواخر بارها الم شنگه کرد و خواست حاکمیت را بر اندازد و مقدمه به قدرت رسیدن خود را فراهم می کرد اما ازاین اصل غافل بود که با براندازی دولت خودشان نیز برانداخته می شوند.

وی با بیان اینکه حزبی موفق است که صدایش را به مسئولان برساند، ادامه داد: حزب یک مجموعه همفکر است و به استناد اساس نامه آن مجوز فعالیت رسمی دریافت و برای کسب قدرت تلاش می کنند.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: وقتی احزاب به قدرت می رسند باید پاسخگوی افکار عمومی و اعتماد ملی باشند و مردم از احزاب توقع دارند تا در برابر وعده هایشان پاسخگو باشند.

وی امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه ذاتی احزاب دانست و اضافه کرد: احزاب باید با قدرت فکری و با رسانه هایی که در اختیار دارند تصمیم گیرندگان کشور را در جریان تصمیمات درست و یا نادرستشان قرار دهند.

به گفته خباز ایران پیش از انقلاب سابقه درخشانی در زمینه احزاب نداشته و پس از آن نیز واهمه ای نسبت به این موضوع وجود داشته که سبب شده حزب فراگیری در کشور نداشته باشیم.

البته خباز اصلاح کشور را نیز فقط از کانال احزاب امکان پذیر دانست و تأکید کرد که فعالیت در احزاب مقدس و پر از ثواب است

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =