غیرت دینی یعنی عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با تسلیت ۲۵ محرم به روایتی سالروز شهادت سیدالساجدین و امام العارفین امام سجاد (ع) اظهار داشت: یکی دیگر از عوامل زمینه ساز عاشورا «افول غیرت دینی» بود.

وی اضافه کرد: غیرت دینی یعنی اجازه تجاوز به حریم دین و ارزش هار دینی را به هیچ کس ندادن و بکار بردن خشم مقدس در برابر متجاوزان به حریم دین و همچنین عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و داشتن تولی و تبری.

امام جمعه دلوار بیان کرد: در زمان امام حسین(ع) طبق نقل از ایشان چیزی از دین باقی نمانده بود و بدعت‌ها رواج یافته‌ بود و سنت‌های رسول اکرم(ص) پایمال شده بود،این مطلب بمعنای فقدان غیرت دینی در جامعه اسلامی آنروز بود. مقصود از غیرت دینی این است که، فرد مسلمان نسبت به کیان اسلام و ارزش های دینی، حسّاس باشد و کوچک ترین تعرّضی به آن را برنتابد.

وی با اشاره به هفته نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان‌های حفظ اقتدار کشور و حفاظت و صیانت از نظم و امنیت، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است که با رشادت مردی‌ها و شجاعت و دلاوری‌های سربازان خود و تقدیم نمودن ۵ هزار شهید در راستای تأمین امنیت مردم  این وظیفه خویش را تاکنون به احسن وجه به انجام رسانده است.

زاهددوست افزود: به همین منظور در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت بزرگداشت سربازان فداکار و جان برکف این نیروی ارزشمند انتظامی کشور ، هر سال یک هفته به نام نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: با وجود توطئه های فراوان دشمنان اسلام و انقلاب، به فضل الهی و در سایه هدایت های رهبر معظم انقلاب، امروز جمهوری اسلامی ایران امن ترین کشور منطقه است و در این راه مدیون تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح و پلیس در مرزها و در شهرها هستیم. از تلاش های فرمانده انتظامی و پرسنل انتظامی در شهرستان تنگستان و بخش دلوار در راستای ایجاد امنیت و آرامش در شهرستان تشکر می کنم.

امام جمعه دلوار با اشاره به رزمایش عظیم و مقتدر عاشورایی سپاهیان حضرت محمد (ص) گفت: این اجتماع عظیم مظهر وفاداری و دفاع  ملت ایران خصوصا جوانان کشور به آرمانهای امام راحل عظیم الشأن و اعلام آمادگی برای مواجهه باجنگ اقتصادی دشمن در برابر نظام جمهوری اسلامی بود. حضور بیش از ۷۰۰ هزار نفر بسیجی جهادگر در این رزمایش عظیم که بجا و بموقع برگزار شد باطل‌السحر جنگ روانی طراحی‌شده دشمن است.

وی تصریح کرد: در شرایطی که جنگ اقتصادی و رسانه‌ای دشمن با هدف القای ناکارآمدی نظام و ایجاد حس بدبینی به نظام و در نهایت القای فروپاشی به اوج خود رسیده است، این اجتماع و سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری بارقه ای از امید نسبت به آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی در جانها و دلها زنده کرد.

زاهددوست اظهار داشت: این حضور که در قالب هزاران گروه جهادی برگزار شد که هر کدام منشأ خدمات ارزشمندی در روستاها و نقاط محروم بوده‌اند، حاوی این پیام مهم هم بود که در دوران تشدید تحریم‌های اقتصادی، نیروهای مردمی بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون گذشته برای کمک به دولت و مسئولان نظام برای برون رفت از فشارها و تحریم‌ها و حل مشکلات اقتصاری کشور اعلام آمادگی می کنند.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این اجتماع عظیم بسیجیان جهاد گر فرمودند که دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی بعد از کنکاش فراوان، به تحریم رسیده است و جز تحریم اقتصادی راه دیگری ندارد و بقیه‌ی راه‌ها در مقابل او مسدود است،و فرمودند : اقتصاد ملی ما می‌تواند تحریم را شکست دهد و شکست تحریم، شکست آمریکا است و آمریکا یک سیلی دیگر از ملت ایران خواهد خورد.

امام جمعه دلوار بیان کرد: به فضل الهی همه ما با وحدت و همدلی پشت سر مقام معظم رهبری از مشکلات و شرایط جنگ اقتصادی دشمن عبور خواهیم کرد و برنده واقعی این جنگ تمام عیار ملت عزیز ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به پاسخ قاطع و سریع موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عملیات گروهک‏های تروریستی در اهواز، خاطرنشان کرد: این حمله چند پیام داشت، اول مرهمی و تسکینی بر قلوب خانواده‌های شهدای اهواز بود و دیگر اینکه ایران اسلامی در برابر امنیت خود با هیچ قدرتی مماشات نخواهد کرد و هیچ جنایتی را بی پاسخ نمی گذارد.

زاهددوست تصریح کرد: این اقدام هشداری به دشمنان منطقه بود که بدانند ایران اسلامی کشوری مقتدر است و هیچ حرکت مغرضانه ای در برابر چشمان تیزبین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی پنهان نخواهد ماند و پاسخ آن را محکم و شجاعانه خواهند داد.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکیه بر اقتدار و توان داخلی نقطه دقیق مقر تروریست ها را در فاصله چند صد کیلومتری هدف قرار داد و دنیا را مات و مبهوت کرد و نشان داد پاسداران این مرزبوم تحت فرمان مقام معظم رهبری با چشمان باز مدافع این مرز و بوم هستند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: ایران تنها کشوری است که بعد از روسیه و آمریکا برای تنبیه دشمنان خود از موشک‏های دوربرد یا میان برد استفاده می‏‌کند. این یعنی اینکه که ایران توانایی اقدامات فراسرزمینی را علیه هر  گروه و موجودی دارد. بنابر تعریف رهبر معظم انقلاب دوران بزن و در رو تمام شده و هر دشمنی بخواهد که کوچکترین اقدام علیه کشور صورت دهد، با واکنش قاطع از سوی ایران مواجه خواهد شد.

وی با اشاره به توقف افزایش قیمت ارز و سکه و پایین آمدن چند هزارتومانی قیمت ارز که منجر به کاهش قیمت برخی کالاهای ازجمله خودرو شد، افزود: این موضوع خبر خوشحال کننده ای برای مردم ما بود و امیدواریم با برنامه‏ ریزی و تدابیری که تیم اقتصادی دولت و سایر نهادهای دلسوز نظام اندیشیده‏ اند، شاهد آرامش بیشتری بر فضای بازار و جامعه باشیم.

زاهددوست با اشاره به صدور رای دادگاه لاهه به اتفاق آراء به نفع جمهوری اسلامی ایران، پس از خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌‏های ظالمانه علیه کشور، وزارت خارجه اقدام به طرح شکایت در دادگاه لاهه نمود که صدور رای این دادگاه بین المللی به نفع ایران، نشانه بارز بر  حقانیت جمهوری اسلامی  و غیرمشروع و ظالمانه بودن تحریم‏های آمریکا علیه ملت ایران است.

وی با اشاره به اعلام چند کشور اروپایی مبنی بر راه اندازی شبکه مالی مستقل در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: چند کشور اروپایی ازجمله آلمان و فرانسه در روزهای اخیر اعلام کرده‏‌اند درصدد راه‏‌اندازی یک شبکه مالی مستقل از سوئیفت هستند تا بانک‏های مرکزی اتحادیه اروپا بتوانند در برابر تحریم‏‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بایستند.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه قرار شده این شبکه مالی را قبل از تحریم‏های ۱۳ آبان آمریکا علیه ایران، راه‏ اندازی کنند اظهار داشت: اتحادیه اروپا تلاش می کند نقش مستقل از آمریکا را در نظام بین‏ الملل ایفا کند.

وی ادامه داد: تلاش اروپاییان نشان می‏ دهد که رفتار جمهوری اسلامی ایران در برابر سلطه‏ گری آمریکا، درس بزرگی به کشورهای دیگر داده تا بتوانند ادعای نقش مستقل و جدای از آمریکا را در فضای بین‏ الملل داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =