امر به معروف و نهی از منکر هدف قیام اباعبدالله (ع) بود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام سیدمحمدرضا علوی در نشست بصیرتی دانش آموزان دبیرستان ابتکار فارسان، گفت: امر به معروف و نهی از منکر همان چیزی است که امام حسین(علیه السلام) برای احیای آن قیام کرد و بسیاری از واجبات دینی با اجرای این فریضه واجب الهی انجام می شود و خیلی از فسادها نیز با نهی از منکر اصلاً صورت نمی پذیرد.

حجت‌الاسلام علوی عنوان کرد: امر به ‌معروف و نهی از منکر رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و شور و نشاط در جامعه اسلامی است. با امربه‌معروف و نهی از منکر بی‌تفاوتی از میان مردم مسلمان برداشته می‌شود و همه افراد در برابر یکدیگر مسئول شناخته می‌شوند.

وی تصریح کرد:  همه دستورات الهی برای خوشبختی و سعادت انسان‌ها آمده است و این سعادت زمانی رخ می‌نمایاند که به بایدها و نبایدهای الهی عمل شود.

این کارشناس مسایل دینی تصریح کرد: با امر به ‌معروف و نهی از منکر به یکدیگر یادآوری می‌کنیم که راه سعادت و خوشبختی خود را فراموش نکنیم، بی‌راهه و کژ راهه را انتخاب نکنیم.

وی اظهار داشت: باید با همبستگی میان مردم و مسئولان، دو فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر که تقریباً رو به فراموشی می‌رفت را دوباره زنده کنیم . امربه‌معروف و نهی از منکر همان چیزی است که حضرت امام حسین(علیه السلام) برای احیای آن قیام کرد.

علوی افزود: هجمه‌های فرهنگی دشمنان بسیار زیاد است و به همان اندازه مسئولیت ما در قبال جوانان و مردم ایران اسلامی بالا است و باید با برنامه‌ریزی دقیق برای جذب جوانان به مساجد تلاش شود.

وی در پایان با تأکید بر اینکه انجام فریضه امربه‌معروف، وظیفه تک‌تک همه آحاد مردم است، گفت: هر کس هرچه در توان دارد برای همکاری و احیای هر چه بیشتر این فریضه الهی انجام دهد .

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =