امنیت جامعه در گرو امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روزنامه نصف جهان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در همایش طلایهداران با موضوع نقش امر به معروف و نهی از منکر در آرامش و امنیت جامعه که همزمان با هفته نیروی انتظامی برپا شده بود با تشریح فلسفه قیام امام حسین علیهالسلام گفت: فلسفه قیام امام حسین علیهالسلام، امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه بود.

آیتا… سید یوسف طباطبایینژاد افزود: نماز، زکات و امر به معروف و نهی از منکر در زیارتنامه امام حسین علیهالسلام آمده و نکته آن است که همه دستورات اسلام در ابعاد مختلف در همین بخشها نهفته است.

وی ادامه داد: عبادت فقط نماز نیست و فقر با زکات نجات پیدا نمیکند و تربیت هم فقط امر به معروف و نهی از منکر نیست اما گل سرسبد عبادات خدا، نماز است و در رأس مسائل مالی اجتماعی، زکات قرار دارد و اگر مردم زکات خود را بپردازند هیچ فقیر مسلمانی وجود نخواهد داشت ولی این فریضه آنچنانکه باید ادا نمیشود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان همچنین امر به معروف و نهی از منکر را گل سرسبد مسائل غیرمالی و اجتماعی دانست و تأکید کرد: همه ما در برابر امر به معروف و نهی از منکر مسئول هستیم و باید با احساس مسئولیت، در این راستا فعال باشیم و با افرادی که خلاف اسلام عمل میکنند نباید خوش و بش کرد.

آیتا… طباطبایینژاد با بیان اینکه در شهر اصفهان ۷۰۰ مسجد وجود دارد گفت: اگر هر مسجد هوای همسایههای خود را داشته باشد عده بسیار زیادی به مسجد روی میآورند و میتوانند در امر به معروف و نهی از منکر نقش داشته باشند بنابراین امر به معروف و نهی از منکر متعلق به همه است و روحانی مسجد، هدایت‌‌کننده و احیاکننده آن است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان هم در همایش طلایهداران که در چهارمین روز هفته نیروی انتظامی برگزار شد با قدردانی از ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: امروز هیچ ضرورتی به اندازه احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه وجود ندارد.

سردار مهدی معصوم بیگی محور فلسفه قیام امام حسین علیهالسلام را امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد و افزود: احیای دین و احیای امر به معروف و نهی از منکر از دلایل قیام امام حسین علیهالسلام به شمار میرود.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان اظهارکرد: اگر امروز آنچنانکه باید در جامعه به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته نمیشود از غفلت ماست.

وی با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نظارت همگانی افزود: در جامعه به طور مستمر باید امر به معروف و نهی از منکر صورت گیرد که در این صورت، حیات و بالندگی در جامعه وجود خواهد داشت.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر اگر باور و عمل عمومی باشد جامعه امن و امنیت پایدار خواهیم داشت. بنابراین باید در جامعه امر به معروف و نهی از منکر را بیش از پیش بشناسانیم و مجاهدت کنیم.

وی گفت: اکسیر سلامت جامعه امر به معروف و نهی از منکر است و نعمت بزرگ امنیت در گرو امر به معروف و نهی از منکر میباشد.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: نیروی انتظامی استان با افتخار تمام و همه وجود در عرصه امر به معروف و نهی از منکر پشتیبان و کمک ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان بوده و این به علت نگاه اعتقادی، نگاه دینی و تأثیری است که امر به معروف و نهی از منکر در سلامت جامعه دارد.

معاون امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان نیز گفت: کسانی که به دنبال معرفی چهره خشونتبار از امر به معروف و نهی از منکر هستند باید بدانند امر به معروف و نهی از منکر فریضه عظیمی است که امنیت جامعه در گرو آن است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد نظری افزود: حس مسئولیتپذیری مردم در جامعه، دین را زنده نگه میدارد و به جامعه امنیت میبخشد و رزق حلال و واجبات را زنده نگه میدارد و امید است با احیای این فرایض دینی، زمینهساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =