امر به معروف و نهی از منکر از راه‌های مبارزه با نفس اماره است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایکنا، نبأ؛ مراسم سوگواری شهادت حضرت رقیه(س) شامگاه ۲۲ مهر مصادف با چهارم صفر در موقوفه انتفاعی امیرالمؤمنین‌(ع) اوقاف و امور خیریه منطقه ۱ کوی سنگی مرکز استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدابراهیم شفقت‌پور، مربی حلقه صالحین بسیج سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر در این مراسم با بیان اینکه وسوسه کردن انسان‌ها به انجام گناه و منحرف کردن آن‌ها از سبک زندگی توحیدی یکی از رذائل شیطان رانده شده است، اظهار کرد: شیطان انسان را وادار به کار گناه کردن در خفاء و آشکار می‌کند و امر به معروف و نهی از منکر یکی از راه‌های مبارزه با نفس اماره است.

این فعال فرهنگی و قرآنی در ادامه با اشاره به اینکه برخی مواقع نفس اماره انسان را به سمت گناه تشویق می‌کند که همیشه حسرت و پشیمانی را برای انسان به دنبال می‌آورد، افزود: تاکید علمای اخلاق این است که باید به نفس اماره افسار زد و آن را در مسیر دین‌مداری و اطاعت‌پذیری آموزه‌های الهی مهار کرد.

مربی حلقه صالحین بسیج با ابراز اینکه توبه و استغفار مختص دین خاصی نیست، گفت: برخی مواقع گناه؛ انسان را از رسیدن به حاجات الهی محروم می‌کند.

وی اضافه کرد: حسنات و کارهای خیر موجب پاک کردن اعمال گناه از پرونده آخرت زمینیان می‌شود.

حجت‌الاسلام شفقت‌پور بیان کرد: هر گاه انسان در مبارزه با نفس خویش در برابر مسائل گناه‌آلود مراقبت کند، قدرت رحمانی او بیشتر می‌شود و این مراقبت یک جهاد اکبر است.

گفتنی است، در پایان این آئین حجت‌الاسلام‌والمسلمین شفقت‌پور در وصف دختر سه ساله امام حسین‌(ع) نوحه خواند و حاضرین عزاداری کردند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =