الگوپذیری از اقتصاد مقاومتی مصداق معروف است

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف ونهی از منکر هرمزگان، مهندس ارزانی در جلسه کمیته شوراهای امر به معروف صنایع استان گفت: تشکیل کمیته های تخصصی شوراهای امر به معروف کمک شایانی در جهت هم فکری و درک بیشتر مسائل و ارائه راهکارهای کاربردی در جهت تسهیل امور مربوط به تولید و صنایع می کند.

وی گفت: امربه معروف و نهی از منکریکی از آموزه های دین اسلام است که ما وظیفه داریم براساس محیط صنعتی که درحال  فعالیت هستیم آنرا به زبان تولید و صنعت ترجمه کنیم و مصداق های مختص به صنعت را به خوبی بشناسیم.

ایشان با اشاره به تحریم هایی که آمریکا به کشور ما تحمیل کرده است. افزودند: مصداق معروف این است که با الگوپذیری از اقتصاد مقاومتی، تلاش کنیم توسعه صنعت کشور در بخش تولید و فروش دچار مشکل نشود و چرخه آن باعث تداخل نشود وضمن شناسایی، نقاط ضعف زنجیره تولید برای خودکفایی اقدامات ضروری را به انجام برسانیم.

مهندس ارزانی در ادامه اظهار داشت: کمیته دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر صنایع استان باید در مسیری باشد که درکنار آن حس مسئولیت پذیری، آراستگی، نظم و انضباط کاری و افزایش بهره وری و جلوگیری از اتلاف منابع روز به روز سیر صعودی داشته باشد و با ارائه برنامه های کاربردی، پرسنل و کارکنان را با خود هم ذهن و همراه کنیم و مابین مدیران و پرسنل درک مشترک از مسائل بوجود آید.

وی گفت: یکی از معروف های مهم ما رفع مشکل اشتغال است که نباید بگذاریم در صنایع دچار اختلال شود و هیچ معروفی بزرگتر از این نیست که ما نگذاریم در این بحث باری بر روی دوش دولت باشد.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکرفولاد هرمزگان گفت: بهترین راه ترویج و به اثبات رساندن معروف تاکید برآن و تکرار است تا ملکۀ ذهن مخاطب شود بطوریکه  معروف در ناخودآگاه در وجود انسان به بار بنشیند.

ایشان در پایان با تاکید بر آموزش پرسنل، خاطرنشان کردند: شورای  امر به معروف باید از طریق مدیران هر بخش در صنعت، بتواند دوره های آموزشی های لازم را در نظر بگیرد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =