اگر دستگاهی خوب کار کند از بروز منکرات جلوگیری می شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هامون ضمن خیر مقدم به اعضای ستاد استان به تشریح اقدامات انجام شده ستاد شهرستان هامون  در شش ماهه اول سال پرداخت.

سرهنگ پاسدار موسی سنچولی اظهار کرد: فضاسازی مصلی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری جلسه شورای اداری و تاکید بر اجرایی شدن این فریضتین در سطح ادارات، برگزاری جلسه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در اداراتی مانند کمیته امداد خمینی(ره)، شبکه بهداشت شهرستان، سازمان جهاد کشاورزی و…  از جمله اقدامات انجام شده این ستاد است.

امام جمعه شهرستان هامون بیان کرد: در ماه محرم و صفر قرار داریم، دهه اول محرم مصادف با هفته امر به معروف و  نهی از منکر است، امام حسین(ع) بزرگترین آمر به معروف و ناهی از منکر است که جان شیرین خود و اصحابش را برای اجرایی شدن این فریضتین فدا کرد تا رسالت امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: به فرمایش امام علی(ع)، اگر امر به معروف و نهی از منکر صورت نگیرد اشرار بر ما مسلط خواهند شد، معروفات و منکرات متفاوت است، هر شخص در مسئولیتی که قرار دارد خوب کار کند عین معروفات را انجام داده است چون اگر دستگاهی خوب کار کند از بروز منکرات جلوگیری می شود و باعث رشد و گسترش آن دستگاه می شود، به همین منظور باید شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات جدی گرفته شود تا از بروز منکرات در آن دستگاه جلوگیری شود.

سرهنگ پاسدار محسن اکبری اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر نباید به تنهایی برای مردم باشد، نوک پیکان بر روی مسئولین است، هر مسئولی که خطا کرد منکر انجام داده است و باید جلوی آن را گرفت.

لینک خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =