اجرای طرح “یادآوران و یاوران امر به معروف و نهی از منکر” در گیلان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ طرح یادآوران و یاوران امر به معروف و نهی از منکر در سطح دانش‌آموزان مدارس و کارکنان ادارات آموزش و پرورش گیلان به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اجرا می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان عنوان کرد:‌ عامران امر به معروف و نهی از منکر در آموزش و پرورش به دو دسته یادآوران و یاوران تقسیم‌بندی شده‌اند و طبق ضوابط و دستورالعمل‌های تدوین شده در سطح ادارات آموزش و پرورش و مدارس استان به ادای این فریضه اقدام می‌کنند.

شفیعی‌زاده به نحوه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط دانش‌آموزان اشاره کرد و بیان داشت: طرح یادآوران امر به معروف و نهی از منکر ویژه دانش‌آموزان است که هر کدام از آنان با کمک و هدایت معلمان،‌ مدیران و کارکنان مدارس استان نسبت به بیان منکرات و ادای تذکر می‌پردازند.

وی طرح یاوران امر به معروف و نهی از منکر را ویژه معلمان و کارکنان آموزشی دانست و در تشریح اجرای آن عنوان کرد:‌ علاوه بر دانش‌آموزان،‌ معلمان،‌ مدیران مدارس و کارکنان آموزش و پرورش نیز برای عمل به این فریضه و هدایت مؤثر دانش‌آموزان مشارکت فعالی در این طرح دارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از تشکیل شوراهایی ویژه در مجموعه آموزش و پرورش خبر داد و گفت:‌ برای گسترش و ترویج بیشتر مسئله امر به معروف و نهی از منکر در مدارس و مراکز آموزشی،‌ شوراهایی به همین منظور در ادارات آموزش و پرورش گیلان ایجاد شده است.

شفیعی‌زاده با اشاره به اعضاء شوراهای امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت:‌ در سطح اداره کل آموزش و پرورش این اعضاء شامل مدیرکل،‌ معاون پرورشی،‌ امام جماعت،‌ نیروی انسانی،‌ روابط عمومی،‌ فرمانده پایگاه مقاومت بسیج،‌ مشاور امور زنان،‌ حراست‌ و رئیس اداره قرآن،عترت‌ و نماز هستند.

وی تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در سطح ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها را نیز مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت:‌ اموری نظیر جذب،‌ آموزش،‌ سازماندهی و به کارگیری مؤثر گروه‌ها و اعضاء یادآوران و یاوران امر به معروف و نهی از منکر توسط این شوراها انجام می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان کارکردهای دیگر تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر را برشمرد و افزود:‌ حمایت از عملکرد قانونی عامران در ادارات،‌ فعالیت‌های تبلیغی،‌ اطلاع رسانی و تشویق دانش‌آموزان توسط معلمان و مدیران آموزشی از جمله وظایف این شوراها است.

شفیعی‌زاده ترویج امر به معروف و نهی از منکر را یکی از اهداف تشکیل این شوراها عنوان کرد و گفت:‌ مشارکت همگانی فرهنگیان در اجرای فرایض دینی،‌ تبلیغ ارزش‌های دینی،‌ بیان شیوه‌ها و مصادیق از جمله دیگر اهداف تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در استان گیلان است.

وی همراهی معلمان و کارکنان آموزشی با دانش‌آموزان برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ از معلمان و مدیران انتظار داریم با راهنمایی و هدایت عامران دانش‌آموز به آنان در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح مدارس کمک کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان ظرفیت‌های خانواده بزرگ آموزش و پرورش برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بسیار وسیع خواند و گفت:‌ با تشکیل شوراهای ویژه امر به معروف و نهی از منکر امیدواریم شاهد ترویج هر چه بیشتر این فریضه در سطح مدارس باشیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =