امروز باید برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی محمد مرادی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه یازدهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی و اولین همایش عکس و آیین‌های عاشورایی در قروه اظهار داشت: امام حسین( ع) آزاده بود و تن به ذلت و خواری نداد.

وی با بیان اینکه امروز باید برای احیای امر به معروف و نهی از منکر تلاش کنیم، افزود: وظیفه اصلی ما معرفی امام حسین (ع) به عنوان رهبر آزادگان به جهان بشریت است که گاندی از این امام همام به همین عنوان یاد کرده است.

مرادی اضافه کرد: اگر بتوانیم این ذخیره جامعه بشری و انسانی که متعلق به همه قرن‌هاست را به خوبی معرفی کنیم، بزرگترین ضربه را به دشمنان امام حسین(ع) و اسلام وارد کرده‌ ایم.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: دوست داشتن و علاقه به امام حسین(ع) نباید تنها به زبان باشد بلکه در عمل باید تجلی پیدا کند.

این نماینده مجلس دوست داشتن واقعی را عمل به راه و اهداف عاشوراییان دانست و یادآور شد: شهدای ما بهترین عاملان به این راه و هدف بودند که شهادت را برای خود برگزیدند.

وی تاکید کرد: امروز نیازمند چنین الگوهایی هستیم و نباید اجازه دهیم از ما پنهان بمانند و باید برای زنده نگهداشتن این فرهنگ تلاش کنیم.

مرادی با بیان اینکه جهاد اکبر هر مسلمان به فرموده پیامبر اکرم (ص) خودسازی است، گفت: اگر نفس خود را مهار کنیم همه دنیا هم اگر با ما دشمنی کنند، راه به جایی نخواهند برد.

وی با ابراز رضایت از برگزاری این کنگره اظهار داشت: با تمام توان برای تداوم بهتر این کنگره در سال های آینده تلاش خواهیم کرد.

یازدهمین کنگره سراسری شعر و‌ نخستین همایش آیین های عاشورایی قروه از شامگاه سه شنبه با اجرای تعزیه گروه علمدار استان مرکزی در مهدیه سنندج آغاز و روز پنجشنبه با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

این کنگره سراسری شعر عاشورایی و نخستین همایش آیین های عاشورایی قروه، پذیرای ۵۵۸ اثر بود که شامل ۳۱۲ اثر در بخش شعر، ۲۴۶ قطعه عکس، دو اثر تعزیه و یک اثر پرده‌خوانی بود

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =