دو برابر شدن گشت‌های امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز قم، سردار آقاخانی فرمانده انتظامی قم صبح امروز در جمع خبرنگاران توجه به مسئله حجاب و عفاف را از دغدغه های اصلی مردم قم و مراجع تقلید عنوان کرد و افزود: در راستای رفع این دغدغه نیروی انتظامی با همکاری برخی سازمان های دیگر، گشت های امر به معروف و نهی از منکر را به زودی به دو برابر افزایش خواهد داد.

وی با اشاره به ضرب و شتم یک روحانی امر به معروف در قم هم از دستگیری ضارب وی در کمتر از پنج روز پس از حادثه خبر داد.

سردار آقاخانی مبارزه با اراذل و اوباش را از سیاست های مستمر نیروی انتظامی دانست و گفت: اجرای این طرح تا کنون موفق بوده است به گونه ای که موجب فرار برخی از اراذل از قم یا اظهار ندامت و اعلام آمادگی همکاری برخی دیگر از آنان شده است.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: رئیس و اعضای یک باند اراذل و اوباش قم هم که قصد ایجاد درگیری در قم داشتند چند شب قبل دستگیر شدند و پنج قبضه کلت از آنان کشف و ضبط شد.

سردار آقاخانی همچنین با اشاره به تیراندازی همراهان یک زندانی و زخمی کردن دو نفر در بیمارستان،از دستگیری این افراد،چهار ساعت پس از ارتکاب جرم در یکی از استان های همجوار خبر داد.

وی گفت: این ماجرا ساعت ۱۸دیروز در قم اتفاق افتاد و افراد مرتبط ساعت ۲۲دستگیر شدند.

وی افزود: اسلحه این افراد نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان از فعال شدن کمیسیون مبارزه با سرقت هم خبر داد و گفت: با توجه به افزایش آمار سرقت، این کمیسیون با همکاری بیست و پنج دستگاه دیگر فعال شده و قرار است هر ۱۵روز یک بار تشکیل شود.

وی افزود: این کمیسیون بنا بر مصوبه شورای امنیت کشور مصوب سال ۹۳ فعال شده است و  نیروی انتظامی مصمم است از سرقت در استان به طور جدی پیشگیری کند سردار آقاخانی خاطرنشان کرد دستگیری سارقین امسال نسبت به پارسال ده درصد افزایش داشته است.

سردار آقاخانی در بخش دیگری از سخنان خود افزایش جرائم فضای مجازی را مورد توجه قرار داد و گفت: جرائم فضای مجازی امسال ۸۷درصد افزایش یافته که عمدتا مربوط به برداشت های غیرمجاز از حساب بانکی افراد و کلاهبرداری است.

وی گفت: جرائم اقتصادی صدو بیست و هفت درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است.

وی در عین حال از افزایش کشفیات نیروی انتظامی در فضای مجازی هم سخن گفت و افزود: میانگین کشفیات قم با چهار درصد افزایش نسبت به میانگین کشوری، به هشتادو هشت درصد رسیده است.

سردار آقاخانی از افزایش سی و سه درصدی کشفیات موادمخدر هم در هفت ماه امسال خبر داد و گفت: میزان این کشفیات به چهارتن رسیده است.

وی گفت: دستگیری باندهای مواد مخدر در این مدت سیزده درصد افزایش و تعداد دستگیر شدگان و قاچاقچیان چهل درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی قم ضمن گلایه از برخی رانندگان قم تصریح کرد وضعیت رانندگی در قم خوب نیست به گونه ای که تصادفات فوتی امسال نوزده درصد، جرحی چهل و دو درصد و خسارتی بیست و پنج درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد این در حالی است که باید سالانه پانزده درصد کاهش در تصادفات را شاهد باشیم.

سردار آقاخانی گفت: عمده این تصادفات درون شهری به میزان هفتاد و دو درصد و برون شهری به میزان بیست و هشت درصد است که در ایجاد آن ها عابر،راکب و راننده سهیم هستند.

وی این مهم را زنگ خطری جدی برای استان دانست و خواستار توجه جدی مردم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی شد.

وی افزایش کشفیات کالای قاچاق را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: امسال بیست و سه درصد افزایش در پرونده کالاهای قاچاق و ۴ درصد افزایش در دستگیرشدگان و یازده درصد افزایش ریالی کشفیات داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان از کشفیات ارز قاچاق هم در قم سخن گفت و افزود: بیشترین کشفیات ارز قاچاق مربوط به دینار عراق به میزان بیست میلیون دینار و دلار آمریکا به میزان تقریبی یکصد هزار دلار بوده است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اجرای اردوهای دانش آموزی داخل و خارج استان تاکید کرد رانندگان حق سوار کردن دانش آموزان بیش از ظرفیت را ندارند و نیروی انتظامی به طور جدی از تمام مسیرها، آنها را کنترل و در صورت مشاهده تخلف از حرکت آن ها جلوگیری می کند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =