تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف برنامه ” گفت و گوی فرهنگی ” رادیو گفت و گو با موضوع نقش فرهنگ در پیشگیری و کاهش وقوع جرم در جامعه اسلامی و در ارتباط تلفنی با غلامرضا دبیر هیئت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت و گوی فرهنگی از شبکه رادیویی گفت و گو در رابطه با نقش فرهنگ در پیشگیری و کاهش وقوع جرم در جامعه اسلامی بیان کرد: متاسفانه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک تاکید الهی در جامعه ما کمرنگ شده است.

این نماینده مجلس در ادامه با بیان اینکه افراد جامعه به رفتار و اعمال حاکمان و نمایندگان و دولتمردان خود نگاه می کنند و اعمال آنها ناشی از نوع رفتار مسئولان است افزود: برای رسیدن جامعه به رستگاری در ابتدا ما باید خودمان را در ظاهر و باطن به اصول الهی نزدیک و رذایل اخلاقی را از درون خود بیرون کرده و اعتماد به نفس را در جامعه تقویت کنیم تا در نتیجه اثرپذیری آحاد جامعه هم از ما بیشتر شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در برنامه گفت و گوی فرهنگی از شبکه رادیویی گفت و گو همچنین با اشاره به معنای آزادی انسان در جامعه مطرح کرد: انسان طبق ذات و فطرت خود آزاد است اما آزادی او به معنای مجوز ایجاد هرج و مرج در جامعه نیست. بلکه آزادی یعنی انسان در مسیر حق تعالی و سعادت بشریت حرکت کند.

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان این مطلب با تاکید بر اینکه ما باید جامعه را به سمتی سوق دهیم که همه مردم تشنه سعادت و سربلندی خود و جامعه خود باشند ابراز داشت: این امر مهم تکلیف بزرگی است که بر عهده ما نمایندگان و مسئولان گذاشته شده است و ما باید بخش اعظمی از تلاش خود را معطوف بر ین مسئله نماییم و به آن اهتمام بورزیم.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 19 =