اجرای فرهنگ سازی معروف های راهپیمایی اربعین و مقابله با منکرها

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از هفته نامه «شما» رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اجرای طرح طریق الحسین (ع) گفت: این طرح برای دومین سال در جهت فرهنگ سازی معروف های راهپیمایی اربعین و مقابله با منکرها اجرا گردید.

تعدادی از طلاب حوزه های علمیه در طول مسیر نجف به کربلا با حضور در موکب های ایرانی، نسبت به تشریح محورها و شاخصه های این طرح و ترویج معروف ها و تذکر منکرها پرداختند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اقدامات دولت برای راهپیمایی اربعین بیش از انجام وظیفه نبود.

محمد بومیان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به حماسه شکوهمند راهپیمایی اربعین حسینی اظهار داشت: امسال علیرغم وجود مشکلات و موانع و تبلیغات مسمومی که ماه ها قبل برای فتنه انگیزی میان ملت شریف ایران و عراق انجام شده بود، حضور میلیونی عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در این تجمع عظیم جهانی، چشمگیر بود.

وی افزود: حضور میلیونی زائران ایرانی در راهپیمایی اربعین حسینی امسال بیانگر پیوند ناگسستنی ملت ولایتمدار ایران اسلامی با خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام و نیز خنثی شدن توطئه دشمنان در اختلاف افکنی میان دو ملت و تضعیف تجمع عظیم و بی نظیر اربعین حسینی است.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مشکلات متعدد امسال برای زائران ایرانی اظهار داشت: حزب مؤتلفه اسلامی ماه ها قبل طی مکاتبه با دفتر رییس جمهور نسبت به افزایش نرخ دلار و بروز مشکلات برای زائرین و تبعات داخلی آن هشدار و راهکارهایی نیز ارائه کرده بود. ولی متأسفانه ستاد اربعین در این زمینه برنامه ریزی جدی و مناسبی نداشتند و ضعف مدیریت مسئولین در این زمینه، مشکلات زیادی را بوجود آورد.

بومیان به مواردی از این مشکلات اشاره کرد و گفت: افزایش بی ضابطه نرخ کرایه حمل و نقل در ایام ابتدایی و انتهایی عزیمت و بازگشت زائرین و عدم نظارت و برخورد جدی با متخلفین در شرایطی صورت پذیرفت که در کشور عراق یک پویش مردمی برای اختصاص خودروهای رایگان جهت انتقال زائرین ایرانی اتفاق افتاد. همچنین افزایش صددرصدی کرایه ها به بهانه هزینه مسیر بدون مسافر نیز نوعی اجحاف در حق زائرین بود. چرا که عملاً بسیاری از اتوبوس ها در طول مسیر مسافر خود را سوار می کردند و از طرفی هم کیفیت خدمات و امکانات اتوبوس ها تغییر نمی کرد و چه بسا ضعیف بود.

وی افزود: معطل کردن مردم طی ساعات طولانی برای دریافت ارز دولتی و تحقیر شأن و شخصیت آنها در شعبه ها و باجه های بانکی مرزی و نجف و کربلا و اخذ پول برای ارائه کمترین خدمت، جابجایی نامناسب زائران در مرز، کاهش ارزش پول ملی کشور و عدم توانایی قدرت خرید مردم در کشور عراق که روزی اسکناس های هزار تومانی ما را روی چشم شان می گذاشتند، از مشکلات امسال بود.

بومیان تأکید کرد: شرکت بیش از دومیلیون نفر زائر علیرغم این همه مشکلات که دولت می توانست با تدبیر مناسب از حجم آنها بکاهد و انتقاد از ضعف خدمات، ناسپاسی است یا قصور در خدمت به زائرین حضرت سیدالشهدا(ع)؟ کیفیت خدمات دولت به زائران ایرانی کربلا، ناسپاسی برای شور حسینی ملت شریف در خلق حماسه شکوهمند راهپیمایی اربعین بود. در شرایطی که عالی ترین مقامات و شخصیت های عراقی به حضور در موکب ها و خدمت به زائرین افتخار می کنند، مسئولین کشور ما برای قصور در خدمت به زائرین، تفاخر می کنند!

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اجرای طرح طریق الحسین (ع) گفت: این طرح برای دومین سال در جهت فرهنگ سازی معروف های راهپیمایی اربعین و مقابله با منکرها اجرا گردید. تعدادی از طلاب حوزه های علمیه در طول مسیر نجف به کربلا با حضور در موکب های ایرانی، نسبت به تشریح محورها و شاخصه های این طرح و ترویج معروف ها و تذکر منکرها پرداختند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 16 =