عدم اجرای قانون امر به معروف ونهی از منکر مصوب مجلس نهم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سامانه «فارس من» در راستای پیشرفت کشور،‌ مسائل و مشکلات مختلف را از زبان مردم شنیده و با کمک خود مردم و نیز مشورت با خبرگان و متخصصان جامعه به رشد و پیشرفت ایران کمک می‌کند.

در همین رابطه مردم اقدام به طرح سوژه‌های مختلفی کرده‌‌اند که در میان آنها درخواست جمعی برای پیگیری عدم اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر مصوب مجلس نهم وجود داشت.

به سراغ نایب رئیس فراکسیون امربه معروف و نهی از منکر رفتیم و علت این موضوع را از وی جویا شدیم که در این رابطه به خبرهای خوبی دست یافتیم.

حجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد نماینده مردم اردستان و نایب‌رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: همان گونه که خودتان هم اشاره کردید فراکسیونی به نام امر به معروف و نهی از منکر در مجلس تشکیل شده است.

وی افزود: در مجلس قبل قانونی با عنوان اجرای امر به معروف و نهی از منکر مصوب و برای اجرا به رئیس‌جمهور ابلاغ شده است اما متأسفانه تاکنون رئیس‌جمهور آن را ابلاغ نکرده است.

نایب‌رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در مجلس دهم برای الزام رئیس‌جمهور بر اجرا و ابلاغ این قانون هم اقدامی شد، آقای پژمانفر هم پیگی راین موضوع بود

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های من و سایر و اعضای فراکسینون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی و نمایندگان همفکر و همراه این بوده که این قانون را به اجرا برسانیم اما متأسفانه با اینکه روی این قانون کار شده بود و البته مصوب و به رئیس‌جمهور ارسال شده است اما مغفول مانده است، این در حالی است قانون مزبور تنها منتظر ابلاغ رئیس‌جمهور برای اجرا است.

طباطبایی نژاد بر همین اساس اضافه کرد: با توجه به پیگیری‌های مردم و درخواست آنها مبنی بر اجرای قانون فوق الذکر از طریق فارس من و کار خوبی که خبرگزاری فارس در پیگیری امور و مشکلات مردم دارد در این راستا ما حتماً پیگیری‌های لازم را به صورت مجدد انجام خواهیم داد، اگرچه باید سرعت عمل بیشتری در این رابطه انجام می‌شد.

وی همچنین تصریح کرد: ما خوشحایم که مردم از طریق فارس من موارد این چنینی را مطرح می‌کنند و خبرگزاری فارس این موضوعات را به گوش ما می‌رساند تا ما از این طریق موارد مغفول مانده را پیگیری کنیم.

نایب‌رئیس فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته ماده‌ای در قانون وجود دارد که بر اساس آن رئیس‌جمهور را ملزم به ابلاغ مصوبه مجلس برای اجرا می‌کند که ما این موضوع را پیگیری کردیم البته این مسئله در سال گذشته دنبال شده بود که با توجه به پیگیری شما ما این موضوع را مجدد در دستور کار فراکسیون قرار می‌دهیم.

طباطبایی نژاد در خاتمه با اعلام این خبر که نشست ویژه‌ای برای بررسی این مسئله در فراکسیون امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی در هفته آینده برگزار خواهد شد گفت: ما یکشنبه هفته آینده در فراکسیون این موضوع را مطرح کرده تا بر این اساس نشست ویژه‌ای برای پیگیری آخرین وضعیت این قانون تشکیل شود تا اگر لازم بود بر این اساس تذکرات لازم به دولت برای اجرای این قانون داده شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =