مفاسد اجتماعی تنها با امر به معروف و نهی از منکر رفع می‌شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایسنا منطقه فارس، به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس، سلیمان مهدوی در جلسه با روحانیون و طلاب حوزه علمیه مولی الموحدین شیراز، گفت: راهپیمایی اربعین یک امر به معروف و نهی از منکر بزرگ عملی برای هدایت جهانیان به سوی شناخت حسین بن علی علیه السلام و راه او و زمینه ساز ظهور است.
او گفت: علی‌رغم سانسورهای جهانی برای جلوگیری از نشر اخبار راهپیمایی اربعین و بزرگداشت اربعین حضرت سیدالشهدا(ع) هر سال شاهد تجمع عظیمی از مشتاقان و دوستداران در راهپیمایی اربعین از کشورها و ادیان مختلف هستیم.
مهدوی با اشاره به تعریف ۲۱ ماموریت برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر، تاکید کرد که این ستاد اول به دنبال معرفی امر به معروف و نهی از منکر، به عنوان یک معروف است.
وی خاطرنشان کرد: در گستردگی امر به معروف و نهی از منکر همین بس که عالم بزرگوار حضرت امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی را به عنوان یک امر به معروف و نهی از منکر سیاسی معرفی کردند.
مهدوی گفت: در دین مبین اسلام نیز امر به معروف و نهی از منکر جایگاه بسیار عظیمی داشته و تمام فرائض به آن بستگی دارد؛ طبق آیه ۱۲ سوره حج، تشکیل یک حکومت اسلامی چهار پایه دارد که دو پایه آن امر به معروف و نهی از منکر و ۲ پایه دیگر آن نماز و زکات است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس خاطرنشان کرد که در احیاء و اجرا و ترویج فریضتین نیاز شدید به متخصصین دین وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 1 =