هوشیاری جوانان و خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای مجازی در درجه نخست اولویت قرار دارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان، کارگاه آموزشی آسیب شناسی فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با حضور دانش آموزان در راستای پیشبرد اهداف پدافند غیر عامل، فرهنگ سازی و همچنین  با هدف  ارتقاء سطح دانش و ایجاد آمادگی در میان دانش آموزان در مواجهه با تهدیدات فضای سایبری، اینترنت و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با اشاره به اینکه در حال حاضر اینترنت به شرط استفاده صحیح، ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می شود، اظهار داشت: آگاهی و هوشیاری جوانان و خانواده ها نسبت به تهدیدات فضای سایبری و ارتباطات سالم در فضای مجازی در درجه نخست اولویت قرار دارد زیرا آگاهی، راه نفوذ دشمنان به حریم خصوصی افراد و ابعاد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع را مسدود می کند و از وقوع بسیاری از جرایم جلوگیری می کند.

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان با تأکید بر این جمله که تأثیرات اجتماعی فضای مجازی چیست و چگونه می توان از تأثیرات زیانبار آن پیشگیری کرد؟ گفت: برای آسیب شناسی فضای مجازی ،خانواده ها باید به فناوری های روز دنیا مسلط باشند و به  شیوه های جدید ارتباط فرزندان خود آگاهی و شناخت کافی و لازم را داشته باشند چرا که از زمانى که اینترنت وارد فضاى زندگى انسان شده، علیرغم تمام محاسن ،دغدغه و نگرانى هایى بر خانواده ها تحمیل شده است. موضوعی که در تمام جوامع موضوعیت داشته و محدود به جامعه یا اقلیتی خاص نمی شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =