نخبگان جهان اسلام با امر به معروف و نهی از منکر، توطئه های دشمنان را خنثی کنند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف محمد بغداد در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایرنا گفت، نخبگان جهان اسلام باید وارد میدان شوند و با امر به معروف و نهی از منکر و با ارائه راهکارهای اثرگذار، راه حلی برای مشکلات موجود بیابند و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.
وی افزود، تفرقه و درگیری باعث ضعف و شکست می شود و دشمنان هم با علم به این موضوع، در پی ایجاد تفرقه هستند.
بغداد در ادامه گفت، تفرقه، نزاع و درگیری ها زمینه ساز ضعف و شکست است و از سوی دیگر اتحاد، عامل قدرت است ودر نتیجه همه اقشار جامعه بویژه نخبگان باید در این جهت تلاش کنند .
مشاور رسانه ای شورای عالی اسلامی الجزایر در ادامه گفت، تعدد مذاهب در جهان اسلام نقطه ضعف نیست بلکه این امر باعث ابداعات و پدید آمدن تفکرات نوین شده است و به همین دلیل نباید آن را عامل تهدید دانست، باید تلاش شود مذاهب اسلامی بیشتر به هم نزدیک شوند .
این اندیشمند الجزایری در خصوص کنفرانس وحدت تهران نیز گفت، این کنفرانس با شعار ‘قدس محور وحدت مسلمانان’ برگزار شد و این اقدامی قابل ستایش بود زیرا فلسطین اکنون یکی از مهم ترین مسائل در جهان اسلام و رژیم صهیونیستی اصلی ترین دشمن آن است .
بغداد همچنین با انتقاد از شرایط حاکم بر جهان اسلام گفت، چرا باید قحطی ها و بیماری ها و فقر در میان کشورهای اسلامی زیاد باشد؟ همه باید دست به دست هم دهند تا این مشکلات ریشه کن شود.
وی دشمنی کشورهای اسلامی با هم و تلاش برخی از این کشورها برای محاصره کشورهای دیگر و ضربه زدن به آن را نتیجه انحطاط فکری و اخلاقی برخی حکام و دوری ازاسلام ناب دانست و گفت،همه باید به آموزه های صحیح اسلام بازگردند و اختلاف ها را کنار گذارند .
کنفرانس وحدت اسلامی «قدس، محور وحدت امت» به مدت سه روز (از سوم تا پنجم آذرماه ۹۷) با حضور بیش از ۳۵۰ مهمان از ۱۰۰ کشور در تهران برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =