شورای امر به معروف و نهی از منکر در همه مساجد تشکیل شود

قم –

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدرضا آشتیانی ظهر سه‌شنبه در همایش رؤسا و دبیران شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی استان قم که در فرمانداری قم برگزار شد، بیان کرد: افرادی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند جانشینان خدا بر روی زمین و جانشین پیامبر(ص) هستند.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر مسئولیتی عمومی است، افزود: عموم مردم موظفند در صورت مشاهده قانون شکنی در جامعه تذکر دهند تا قبح آن از بین نرود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: تذکر دادن برای داشتن جامعه‌ای سالم ضروری است که این تذکرات باید با زبان نرم باشد.

وی گفت: خداوند به حضرت موسی می‌فرماید زمانی که نزد فرعون می‌روید با زبان نرم با وی صحبت کنید.

حجت الاسلام آشتیانی با بیان اینکه باید ارتباطات و تعامل ما به گونه‌ای باشد که دیگران بپسندند و آن را به عنوان الگوی پیشرفته انسانی بدانند،‌ گفت: رعایت مسائل شرعی به ویژه در ادارات بسیار ضروری است زیرا کارمندان ادارات نماینده نظام هستند.

تأکید بر راضی نگه داشتن مراجعین در ادارات

وی با بیان اینکه بهترین امر به معروف این است که کارمندان ادارات با مراجعین با کرامت رفتار کنند، افزود: راضی نگه داشتن مراجعین در ادارات می‌تواند در توانمندی و استواری نظام نقش موثری ایفا کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم با بیان اینکه قانون، امر به معروف و نهی از منکر را بیشتر به سوی مسئولان سوق داده است، افزود: اگر جامعه سالم بماند مسئولان نیز آسوده‌تر هستند.

وی بیان کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر در محلات مختلف و سراسر مساجد باید تشکیل شود زیرا باید تلاش کنیم تا مقاومت افرادی که قانون شکنی می‌کنند از بین برود.

حجت الاسلام آشتیانی گفت: در زمان طاغوت زنان بی‌حجابی که از شهرهای دیگر به قم می‌آمدند چادر بر سر می‌کردند در حالی که اکنون به این مسئله توجه نمی‌شود.

وی عنوان کرد: زمانی که مقاومت قم در برابر انحرافات شکسته شود و محیط این شهر نامناسب شود مشکلات زیادی برای سراسر کشور بوجود می‌آید.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بیش از ۷۰۰ هزار شبهه توسط دشمنان در میان جوانان و نوجوانان القا شده است، افزود: انجام امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی و آموزش و پرورش امری ضروری است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =