باید نگرش جامعه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر تغییر کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری آنا از بندرعباس، حجت‌الاسلام محمدحسین توانایی مدیرکل  نظارت و بازرسی ستاد  امر به معروف و نهی از منکر کشور در کارگاه عفاف و حجاب همراه با شیوه‌های برخورد که به همت بسیج اساتید و شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برگزار شد، گفت: از طریق فرهنگ امید و تفکر مثبت و فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌توان بر منکرات غلبه و جامعه را به سمت و سوی سعادت رهنمون کرد.

توانایی با تاکید بر اینکه مسلمانان به عنوان یک شهروند نباید در قبال دین و اعتقادات مذهبی خود بی‌تفاوت باشند و جرائم اطراف خویش را نادیده بگیرند افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید دارای صفاتی چون، سعه‌صدر، اخلاق نیکو، صبر و ذوق دینی و اجتماعی باشند تا بتوانند در این مسیر مهم و خطیر، درست و منطبق بر اصول شرعی حرکت کنند.

وی به برخی از مصوبات قانون اساسی در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در مورد اجرای برنامه‌ها واقداماتی که در این زمینه وجود دارد اشاره‌ و اظهار کرد: در قانون اساسی به درستی به موارد منکر اشاره شده و برای آمران و ناهیان نیز شرایطی برشمرده شده  که می‌تواند الگوی خوبی در این مهم باشد.

مدیرکل نظارت و بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، خواهان تشکیل شوراهایی در این زمینه شد و افرود: اهمیت وجود شوراهای امر به معروف در ادارات و اهمیت جذب و سازماندهی افراد واجد شرایط می‌تواند ما را در پیشبرد این مهم یاری کند.

توانایی به مقایسه امر به معروف و نهی از منکر با سیستم‌های مشابه حقوقی در جهان پرداخت و گفت: فریضه امر به معروف و جایگاه ارزشمندی که در اسلام و قرآن کریم دارد می‌تواند الگویی برای سازمان‌های حقوقی جهان باشد.

وی با اشاره به نقش  شبکه‌های مجازی بیگانه در به انحراف کشیدن جامعه گفت: شبکه‌های معاند با برنامه‌ریزی مدون و مستمر قصد دارند تا با تأثیر‌گذاری بر فکر و اندیشه جوانان آنان را از مسیر سعادت و خوشبختی دنیوی و اخروی باز دارند و در این مسیر از هیچ تلاشی  فروگذار نیستند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =