در شهر قم با وجود مراکز امر به معروف و نهی از منکر، وضعیت حجاب مطلوب نیست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین اختری ظهر امروز در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، اظهار کرد: نابسامانی‌های مختلفی در حوزه حجاب و عفاف وجود دارد که هر روزه درحال افزایش است؛ این نشان می‌دهد مجموعه‌هایی با دستور و برنامه خاص کار می‌کنند تا بتوانند به فرهنگ دینی حاکم بر کشور ضربه بزنند و قبح بی توجهی به حجاب و عفاف را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: در راستای انجام فعالیت‌های مختلف در حوزه حجاب و عفاف جمعی از جوانان مشتاق و داوطلب را گردهم آورده و در قالب بنیاد حجاب و عفاف به ساماندهی فعالیت‌های آن‌ها پرداخته‌ایم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام از ارتباط‌گیری با دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی استان‌های مختلف یاد کرد و افزود: نزدیک به ۱۰۰ مجموعه مرتبط با خانواده و حجاب و عفاف در بخش‌های مختلف کشور وجود دارد که به صورت تشکیلاتی ارتباط‌گیری و استفاده از ظرفیت این مجموعه‌ها را دنبال کرده‌ایم اما مسئولان باید تعهد دهند که از این کار پشتیبانی کنند همانطور که اکنون در خراسان شمالی و قزوین شاهد حمایت‌های مطلوبی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: درخواست بودجه‌های رسمی از دولت و مجلس را داشته‌ایم اما تاکنون هیچ بودجه‌ای به بنیاد حجاب و عفاف اختصاص نیافته است درحالی‌که امکانات و فعالیت‌های دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ حجاب و عفاف بسیار گسترده است و با فعالیت‌های ما قابل مقایسه نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین اختری از بالا بودن هزینه لباس‌های مناسب و وجود فراوان لباس‌های نامناسب در بازار یاد کرد و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی قانون حجاب و عفاف را تصویب کرده است اما هیچ مجموعه‌ای به دنبال اجرا کردن دقیق این قانون نیست.

وی با بیان اینکه وضعیت حجاب و اخلاق اسلامی در جامعه اسلامی درحال ضعیف شدن است، تصریح کرد: باید در حوزه حجاب و عفاف حریمی برای آستان‌های مقدس و شهرهای مذهبی ایران درنظر گرفته شود تا شأن آستان و شهرهای مذهبی حفظ شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اختری خاطرنشان کرد: در شهر قم با وجود حوزه‌های علمیه و مراکز امر به معروف وضعیت حجاب مطلوب نیست به همین علت امیدواریم کارهای مورد نظر در حوزه حجاب و عفاف تقویت و عزمی عمومی برای رسیدن به نتیجه رقم زده شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + ده =