امر به‌ معروف و نهی از منکر برای نجات مردم از زندان و ناهنجاری‌ها است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان لنگرود با اشاره به شهادت میرزاکوچک خان جنگلی اظهار کرد: استان گیلان نمادی از ایستادگی در مقابل استعمار است که از درب شهادت و عبادت و استقامت میراکوچک خان جنگلی وارد شد.

وی با بیان اینکه اختلافات و خیانت‌ها بعد از شهادت میرزا موجب فروپاشی نهضت جنگل شد افزود: نهضت جنگل مقدمه‌ای برای تحول‌آفرینی و حرکت انقلابی و مبارزه برای مقابله با زورگویان دنیا بود و درس بزرگی برای امروز ما و دولتمردان است.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه میرزا کوچک خان با اتکا به خدا و کمک مردم و بومی‌سازی توانست هفت سال روس‌ها و انگلیسی‌ها را به‌زانو درآورد افزود: علی‌رغم وجود تحریم‌ها و مشکلات، ما نیز می‌توانیم امروز در مقابل استبداد و استعمار ایستادگی کنیم نه اینکه کار به‌جایی برسد که توقع داشته باشیم مدیران خارجی کارهای کشور را انجام دهند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سلیمانی با اشاره به ۱۰ آذر روز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس تصریح کرد: برجسته‌ترین شخصیت آیت‌الله مدرس این بود که اهل‌معامله نبود و سودای سازش با بیگانگان را در ذهن نداشت و رهبری هم فرمودند که اگر می‌خواهید رأی بدهید به امثال مدرس‌ها رأی دهید.

وی با بیان اینکه مدرس در دوران خودش هم‌صدا نداشت و تنها بود گفت: شهید مدرس نه مرعوب تهدیدها بود و نه مجذوب وعده‌ها و نمایندگان مجلس باید به این خصوصیت بارز تکیه کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر لنگرود با اذعان به اینکه در مجلس ششم همیشه هوای بیگانه نگاه داشته می‌شد افزود: قرار نیست که مجلس با دولت زدیت داشته یا همیشه دولت را تائید کنند بلکه امروز نیاز به مجلسی داریم که از جنس مردم باشد و درد مردم را شناخته باشد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سلیمانی با اذعان به اینکه بخشی از مشکلات اقتصادی کشور محصول بی‌تدبیری‌ها است تصریح کرد: انتظار این است که مجلس درد مردم را شناخته و برای حل مشکلات ریل‌گذاری شود، به‌جرئت می‌توانم بگویم مجلس برای حل مشکلات اقتصادی کشور کم‌کاری کرد.

وی با اشاره به طرح استیضاح رئیس مجلس بیان کرد: نمایندگان چه‌کاری انجام می‌دهند که درست یا غلط قرار است رئیس مجلس استیضاح شود، مگر در حال حاضر زمان این‌گونه اقدامات است، قیمت‌ها سر به فلک کشیده شده و نظارت نیست و باید برای رفع مشکلاتت مردم برنامه‌ریزی کرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان لنگرود با اشاره به درگیری برخی افراد با ضابطین قضایی در هفته گذشته در این شهر افزود: حوادثی که اتفاق افتاد قلوب خیلی‌ها را جریحه‌دار کرد و افرادی که برای ارزش‌های اسلامی در خیابان‌ها تذکر می‌دهند به‌جای تفقد از آن‌ها، با حرف‌های رکیک استقبال می‌شوند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سلیمانی با بیان اینکه عده‌ای با حمایت از افراد خاطی آتش ماجرا را زیاد و شهر را به آشوب کشاندند گفت: دادستان لنگرود با حرکت انقلابی خود به متهمین ردیف اول حبس چندروزه داد و متهمین ردیف دوم نیز در حال بازجویی و بررسی پرونده است.

وی با بیان اینکه هنجارشکنی در شهرستان لنگرود قابل‌گذشت نیست خاطرنشان کرد: عده‌ای نظام را مقابل خود قرار دادند و البته معتقدم اگر آن دو نفر خاطی و بدحجاب تحریک نمی‌شدند درگیری تا این حد به وجود نمی‌آمد.

امام‌جمعه شهرستان لنگرود با بیان اینکه حبس این افراد خاطی به دلیل اخلال در نظم جامعه و دل‌نگرانی مردم بیش از ۱۱ ماه بود تصریح کرد: خاطیان با حضور در دفتر امام‌جمعه از عملکرد خود ابراز پشیمانی کردند، ما امر به‌ معروف و نهی از منکر می‌کنیم تا مردم از زندان و ناهنجاری‌ها نجات دهیم و ازلحاظ حقوقی از قوه قضائیه درخواست کردیم تا تخفیفی ازنظر رأفت اسلامی قائل شوند که دادستان لنگرود بعد از پنج روز افراد را آزاد کردند.

وی با اشاره به لزوم پیگیری قضایی برای مقابله با ناهنجاری‌ها گفت: کسانی که افراد خاطی را تحریک و آتش شعله را زیاد کردند به دست قانون سپرده و قانون هم کوتاه نخواهد آمد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سلیمانی با بیان اینکه کاسبان لنگرودی خط قرمز ما هستند افزود: بسیاری از مردم به دلیل پاکی و ناموس‌پرستی کاسبان لنگرود از شهرستان‌های هم‌جوار برای خرید وارد شهر می‌شوند ولی در مقابل چند کاسب نما که می‌خواهند خاطر مردم را جریحه‌دار و پرونده کاسبان لنگرود را خراب کنند از آنان نمی‌گذریم و قانون با آن‌ها مقابله می‌کند.

امام‌جمعه شهرستان لنگرود با بیان اینکه امر به‌ معروف و نهی از منکر ادامه دارد خاطرنشان کرد: اگر قرار است امربه‌معروف و نهی از منکر کنار گذاشته شود اولین نفری که استعفا می‌دهد امام‌جمعه خواهد بود و هیچ‌کس هم حاضر نیست این موضوع تعطیل شود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 17 =