توجه به نماز ، توجه به امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار “حاجی محمد مهدیان نسب” در جلسه منزلت نماز در سالن جلسات ستاد انتظامی استان گفت : خطرناک‌ترین تهدید برای جامعه بشری ، فسادپذیری انسان است که باعث می‌شود انسان‌ تسلیم هوس‌های خود گشته و از رسیدن به تمام بشارت‌ها و معراج‌ها محروم شود.

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر این که نماز نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد اظهار کرد : اشاعه فرهنگ نماز از مهمترین اولویت زندگی فردی و اجتماعی است که می توان با زیر ساخت های مناسب آموزشی این مهم را درجامعه تعمیم داد.

وی با بیان این که توجه به نماز توجه به امر به معروف و نهی از منکر است تصریح کرد : نماز به افراد جامعه اراده ، هدف ، همت و توکل هدیه می دهد و آنان را از میل به کجروی و گناه و انحراف نجات می‌بخشد .

سردار مهدیان نسب گفت: اگر بخواهیم با ریشه و عوامل به وجود آورنده آسیب‌های اجتماعی مبارزه جدی کنیم، یکی از نسخه‌های تأثیرگذار پیشگیری و درمان، اقامه نماز است.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد : در بین مجموعه داروهای درمانگر بیماری های روحی و جسمی، فردی و اجتماعی، نماز یکی از اصلی‌ترین عناصر پیشگیری و درمان به حساب می‌آید.

سردار مهدیان نسب با بیان اینکه نماز نقش بی بدیلی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد، افزود: امروزه شاهد آسیب های اجتماعی در جامعه اسلامی هستیم که با گسترش فرهنگ نمازخوانی و نهادینه کردن اقامه نماز می توان تا حد زیادی از مسائل، معضلات و مشکلات را حل کرد.

وی در پایان گفت : مسئله نماز و تأثیرات آن در کاهش انحرافات در جامعه از مباحث بسیار مهمی است که بخشی از آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) را به خود اختصاص داده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 12 =