راهکار اجرایی فرهنگ عفاف و حجاب از مهمترین وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از همراهان خبر، خلیل صالحی عصر امروز ‌در حاشیه جلسه شورای هماهنگی امر به معروف و نهی از منکر مازندران در جمع خبرنگاران با مهم بر شمردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: بر اساس بند ۱۱ ماده ۱۶ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر پیگیری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در ارتباط با تکالیف ستاد در خصوص راهکارهای اجرایی فرهنگ عفاف و حجاب از مهم‌ترین وظایف امر به معروف و نهی از منکر است.

وی به ارزیابی ۱۴ مرکز آموزشی و درمانی استان اشاره کرد و افزود: در این ارزیابی آمار کل کارکنان هشت هزار و ۵۲ نفر که شامل سه هزار و ۴۶۱ نفر آقا و چهار هزار و ۵۹۱ نفر خانم بوده است.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: از این تعداد دو هزار و ۸۵۹ نفر آقا معادل ۸۰ درصد متاهل و سه هزار و ۴۹۲ نفر خانم معادل ۷۵ درصد متاهل بوده اند.

وی شمار اتاق‌های مختلط ادارات استان را ۱۲۰ اتاق نام برد و افزود: ۸۰ درصد دانشگاه علوم پزشکی بابل، ۵۰ درصد انتقال خون و ۳۰ درصد دانشگاه علوم پزشکی مازندران بوده است.

صالحی گفت: از تعداد کل چهار هزار و ۵۹۱ نفر خانم دو هزار و ۲۹۶ نفر معادل ۵۰ درصد از چادر ، دو هزار و ۱۵۷ نفر معادل ۴۷ درصد بدون چادر با پوشش مانتوی مناسب و متعارف و ۱۳۸ نفر معادل سه درصد بدون چادر و پوشش غیر مناسب بوده اند.

وی ادامه داد: از سه هزار و ۴۶۱ نفر آقا ۹۵ درصد با پوشش و ظاهر مناسب و ۵ درصد با پوشش نامناسب بوده اند.

صالحی بیان کرد: حضور خانم‌ها با پوشش نامناسب و آرایش زننده در مراکز تجاری به‌طوری‌که در راهروهای پاساژها اقدام به عرضه محصولات می‌کنند محسوس بوده است.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: وضعیت عفاف و حجاب کارکنان هتل‌ها ، رستوران‌ها و مراکز گردشگری در مجموع مناسب است ولی پوشش مراجعین به این مراکز بویژه در سفره سراهای سنتی بسیار نامناسب است که قابل توصیف نیست.

لینک خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =