از ظرفیت جوانان در جریان امر به معروف و نهی از منکر استفاده گردد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در جمع اعضای ستاد نماز جمعه ساری که در حسینیه دفتر امام‌جمعه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: هر کاری می‌کنیم باید به‌عنوان دفاع از پیغمبر(ص) و دین و در جبهه دفاع از اسلام در مقابل دشمن باشد و باید از ظرفیت خدمت در نماز جمعه استفاده کنید و وظیفه خودتان در مقابله با دشمن را چه به‌صورت حقیقی و چه به‌صورت مجازی انجام دهید.

آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: مازندران با وضعیت خاصی که دارد عرصه شدید منکرات شرعیه است اما زیرا از همه کشور برای خوش‌گذرانی در فصول مختلف آنجا را انتخاب می‌کنند و مازندران پایگاه تمام خوش‌گذرانی و تفریحات افرادی است که خودشان را در یک فضای بازمی‌بینند که آزادانه هر کار بخواهند می‌کنند و مقابله شما با این منکرات است.

وی با تأکید بر اینکه دشمن قدرت مقابله نظامی با ایران را ندارد، خاطرنشان کرد: از روزی که دفاع مقدس ما تمام شد، دشمن در پایگاه‌های نظامی اطراف کشور مثل سگ پارس می‌کند و قدرت نزدیک شدن ندارد، زیرا از مردمِ پشتیبان حکومت می‌ترسد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با طرح این پرسش که فرق بین کشورهایی مثل ترکیه و پاکستان با ایران چیست، پاسخ داد: مردم در آنجا حکومت را متصل به دین نمی‌دانند و حمایتی که مردم اینجا از نظام‌ دارند در کشورهای دیگر ندارند، چون دینشان را برای نظام و انقلاب می‌دانند و تنها چیزی که نظام را حفظ کرده است، مردم هستند.

وی دشمن را فاقد قدرت برخورد نظامی دانست و تصریح کرد: راه تسلط دشمن بر نظام این است که سفره دین را از زیر پای جوانان بکشد تا نسل‌های جدید از نظام دست‌ بردارند و دشمن بر ما مسلط شود و تنها چیزی که می‌تواند سفره دین را از پای جوانان کنار بکشد، منکرات و فحشا است.

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: اگر بی‌عفتی رایج شود جوانی که در بستر فحشا جوانی خودش را می‌گذراند، از نظام حمایت نمی‌کند، زیرا دین ندارد که از نظام دفاع کند و این تنها راه چاره دشمنان برای سرکوب انقلاب است، پس در هر عرصه‌ای برای خدمتگذاری به دین وارد می‌شوید، از سینه‌زنی برای امام حسین(ع) تا ستاد اقامه نماز جمعه، تکلیفتان است در این مقابله وارد شوید.

وی تأکید کرد: وقتی جمع مردمی برای از بین بردن فسق و فجور پای‌کار بیاید، دستگاه‌ها هم دنبال شما راه می‌افتند، هرچقدر دستگاه‌ها بخواهند عمل کنند، وقتی مردم در عرصه نباشند همان‌طور که دیدید در فضای مجازی آن‌ها را منزوی می‌کنند پس باید مردم بیایند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مردمی بودن ستاد اقامه نماز جمعه، این ستاد را از هر تشکیلاتی مقدس‌تر دانست و بیان کرد: امتیاز این ستاد حضور جوانان است، پس با استفاده از ظرفیت جوانان در جریان امر به‌ معروف و نهی از منکر وارد شوید و مطالب را پیگیری کنید و با ظرفیتتان جلوی مفاسدی را که از جای دیگر می‌آورند، بگیرید و از زندگی و شهرتان دفاع کنید.

وی مقابله در این عرصه را ضروری دانست و با اشاره به حفظ شخصیت اجتماعی گفت: اگر هیچ‌کس حرف نزند کسی چیزی نمی‌گوید، اما صدا از جمع کوچک هم شنیده شود بقیه همراه می‌شوند، زیرا مردم همه ناراحت‌اند، حتی بی‌دین از اینکه ناموس را آلوده کنند راضی نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: وقتی یک جریان از یک جمع جلو افتاد، کار حل می‌شود؛ پس از ظرفیت ستاد اقامه نماز جمعه برای امربه‌معروف و نهی از منکر استفاده ببرید.

در این دیدار، همچنین مسؤول کانون نشر معارف اسلامی ستاد برگزاری نماز جمعه ساری ضمن معرفی کانون گفت: این کانون از سال ۱۳۶۴ زیر نظر آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در مازندران تأسیس‌ شده و تاکنون ۱۵ هزار جوان را تحت پوشش برنامه‌های مختلف خود تربیت‌کرده و تحویل جامعه داده است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =