کارگزاران نظام اسلامی در خط مقدم امربه‌معروف ونهی ازمنکر هستند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی خاتمی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اعضای امربه‌معروف و نهی از منکر، برتقویت فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و گفت: برای تحقق این امر مهم باید همه پای‌کار بیایند.

وی اظهار کرد: خودسازی نخستین گام در تحقق اهداف پیش روی این فریضه دینی است و کارگزاران نظام  اسلامی در خط مقدم امربه‌معروف و نهی از منکر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان به استفاده از ظرفیت‌های عملی شدن این راهبرد دینی در جامعه تأکید کرد و گفت: در جامعه باید هرکس از خودش شروع کند.

خاتمی افزود: طبق منویات مقام معظم رهبری ترویج و تبیین امربه‌معروف و نهی از منکربه‌صورت لسانی در جامعه نیاز به عزم همگانی دارد و اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر برای کسی پوشیده نیست، اگر این فریضه مهم ترک شود دشمن بر مردم مسلط می شود.

وی ابراز کرد: توجه  به امربه‌معروف و نهی از منکر جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات را می‌گیرد بنابراین باید به آن توجه داشته باشیم و مدیریت لازم باید در دستور کار قرار گیرد و در این میان همه آحاد جامعه در برابر فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر مسئول هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر بسیار مهم است و در این راستا باید برنامه‌ریزی های لازم انجام شود.

خاتمی یادآور شد:  فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر رسالت همگانی است و مسئولان باید به این امر مهم اهتمام جدی داشته باشند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 8 =