اثربخشی امر به معروف و نهی از منکر درگرو عمل گرایی آمران و ناهیان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس،سردار  “سید محمدرضا سید احمدیان” در اولین کارگاه توانمندسازی آمران به معروف و ناهیان از منکر یگان ها و بیمارستان های ناجا، امر به معروف و نهی از منکر را  دو فرع مهم دین برشمرد که نیازمند  فرهنگ سازی و نهادینه شدن در جامعه است.

وی  تناقض در گفتار و رفتار را بدترین آفت امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و افزود: عمل به معروف و اجتناب از منکر باید ابتدا در عمل و رفتار فرد آمر و ناهی جاری و مشهود باشد تا بیشترین اثربخشی را داشته باشد.

معاون بهداد ناجا در ادامه به حدیثی از امام جعفر صادق (ع) در خصوص کیفیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره و بیان کرد: اگر بخواهیم امر به معروف و نهی از منکر در افراد بیشترین تاثیر را داشته باشد باید به آنچه که به آن امر و یا نهی می کنیم علم و آگاهی داشته باشیم و در اجرای این دو فرع مهم رعایت عدالت و بیان دوستانه و مهرورزانه را سرلوحه قرار دهیم.

وی در پایان خواستار همدلی و هم افزایی بیش از پیش در ترویج امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در مواردی که سلامت اداری مراکز تابعه را تهدید می کند، شد.

گفتنی است،اولین گردهمایی و کارگاه توانمندسازی آمران به معروف و ناهیان از منکر یگان ها و بیمارستان های ناجا ۱۸ آذر ماه در سالن همایش های بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) برگزار شد.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =