بودجه ستاد امر به معروف و نهی از منکر جوابگو نیست

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی عصر چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی اظهارداشت: با چند نفر و بدون بودجه کافی نمی توان در این عرصه به نتیجه مطلوب رسید و بودجه و امکانات ستاد باید افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در جای جای قرآن کریم به موضوع امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرده که در عهده همه افراد و امت اسلامی  واگذار شده است افزود: در زمینه امر به معروف و نهی از منکر پایمان می لنگد چون اگر به این مسئله عمل می کردیم الان اوضاعمان این نبود.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر اینکه منکر را می بینیم و به راحتی از کنار ان رد می شویم خاطرنشان کرد:اگر درست عمل می کردیم این همه اختلاس، مشکلات اخلاقی، فساد و غیره در جامعه پیدا نمی شد.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه ضرورت اهمیت امر به معروف و نهی از منکر بر همگان واجب است و سستی نکنیم اضافه کرد: از دولت و مجلس انتقاد داریم که بودجه و امکاناتی  در اختیار ستاد قرار نمی دهند،نمایندگان مجلس و دولت و مسوولان فردای قیامت باید جواب بدهند که چرا از این حوزه حمایت نمی شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان حتی یک ساختمان هم ندارد عنوان کرد: بی توجهی مسوولان استانی به امر به معرف و نهی از منکر به بی توجهی مردم نسبت به این امر مهم منجر می شود.

حجت الاسلام قریشی با تاکید بر اینکه اگر مسئولان امر به معرف و نهی از منکر را جدی می گرفتند اوضاع جامعه بهتر از این بود گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جدی گرفته می شد، اختلاس، تخلف ها، مشکلات اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی به میزان کنونی نبود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه در دین اسلام به امر به معرف و نهی از منکر تاکید شده، بیان کرد: توجه به امر به معروف و نهی از منکر نباید در حاشیه قرار بگیرد و عمل به آن از وظایف امت اسلامی، مسئولان، مومنان و گروه های خاص است.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =